::Pismo święte :: Czytania :: Katechizm :: Mszał Rzymski :: Liturgia godzin ::

:: STRONA GŁÓWNA

:: CARITAS
:: SKLEPIK

II Niedziela Wielkanoocna 23 kwietnia 2017

1.Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Uroczystość ta powstała na prośbę Pana Jezusa, który objawił się Świętej Siostrze Faustynie. Na Mszy Świętej o godzinie 13.00 zaśpiewamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Za odmówienie koronki w można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami. Taca przeznaczona jest na dzieła Caritas.

2.Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.

3.Zbliżają się obchody patronów księży posługujących w naszym kościele parafialnym i drewnianym kościele na cmentarzu W poniedziałek 24.04. - Uroczystość Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika - głównego patrona Polski, a także wspominamy tego dniaŚw. Jerzego , a we wtorek 25.04 - Święto Św. Marka Ewangelisty. W związku z tym Ks. Proboszcz Jerzy Gołębiewski, księża wikariusze: Wojciech Pieniak i Wojciech Olędzki oraz ks. Wojciech Wojno i Ks. Marek Gąsiorek pracujący w kościele drewnianym obchodzą swoje imieniny. Msza święta w ich intencji, zostanie odprawiona dzisiaj , o godzinie 10.00.Natomiast w sobotę w kalendarzu liturgicznym będziemy obchodzić wspomnienie Św. Katarzyny Sieneńskiej - Dziewicy i Doktora Kościoła.

4.Przypominamy o obowiązku spowiedzi i komunii wielkanocnej