::Pismo święte :: Czytania :: Katechizm :: Mszał Rzymski :: Liturgia godzin ::

:: STRONA GŁÓWNA

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

15 września 2019

Drodzy Diecezjanie,

Kontynuując rozpoczętą w ubiegłym roku inicjatywę serdecznie zapraszam do udziału w II Diecezjalnym Dniu Seniora i Chorego.

Podobnie jak w minionym roku spotkamy się w sobotę, 28 września, w Sanktuarium Św. Ojca Pio na warszawskim Gocławiu (ul. Fieldorfa 1). Oczekujemy w szczególny sposób na wszystkich drogich seniorów, chorych, osoby niepełnosprawne i ich opiekunów.

Proszę o ogarnięcie szczególną serdecznością i pomocą tych wszystkich, dla których samodzielne dotarcie na to wyjątkowe spotkanie może wiązać się z różnorodnymi trudnościami (transport, konieczność zapewnienia obecności osoby towarzyszącej).

Wraz z Organizatorami zapraszam 28 września 2019 roku na godzinę 10.30. W programie: Eucharystia, prelekcja tematyczna, „duchowy kwadrans muzyczny” oraz wspólny posiłek.

Zawierzając to wydarzenie św. Ojcu Pio, powierzam Was jego wstawiennictwu, ogarniam modlitwą i pasterskim błogosławieństwem

+ Romuald Kamiński

Biskup Warszawsko-Praski

1.Pierwsze w nowym roku szkolnym spotkanie dla rodziców dzieci, które przyjmą u nas pierwszą Komunię Świętą odbędzie się dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 10.00.

2.Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie we wtorek -17.09 , na godz. 19.00. do sali teatralnej.

3.Chętni chłopcy , którzy chcieliby zostać ministrantami , mogą zgłaszać się do ks. Dariusza. Rodziców prosimy o wsparcie tej inicjatywy.

4.Rozpoczyna się Synod Młodych Diecezji Warszawsko-Praskiej. Wszystkich diecezjan , a szczególnie osoby młode zapraszamy do Bazyliki Katedralnej Św. Michała Archanioła i Św. Floriana Męczennika. Mszy Świętej w środę - 18 września, o godzinie 18.00 będzie przewodniczył Biskup Warszawsko-Praski Romuald Kamiński. Wygłosi homilię wprowadzającą nas duchowo w Synod Młodych. Do wspólnej modlitwy dołączy Biskup Pomocniczy Diecezji Warszawsko-Praskiej Marek Solarczyk oraz Arcybiskup Saint-Boniface w Kanadzie Albert LeGatt z Winnipeg. Oczekujemy i serdecznie zapraszamy.

5.W liturgii w tym tygodniu będziemy wspominać:

- w poniedziałek- Św. Męczenników Korneliusza- Papieża i Cypriana - Biskupa

- we wtorek - Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego - Biskupa

- w środę - Św. Stanisława Kostkę - Zakonnika, Patrona Polski

- w piątek - Świętych męczenników Andrzeja Kim Teagon- Prezbitera oraz Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

- w sobotę - Św. Mateusza - Apostoła i Ewangelistę