::Pismo święte :: Czytania :: Katechizm :: Mszał Rzymski :: Liturgia godzin ::

:: STRONA GŁÓWNA

:: CARITAS
:: SKLEPIK

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA24 września 2017

1.Dzisiaj po Mszy o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które przyjmą u nas pierwszą Komunię Świętą.

2.W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać odpust, z racji przypadającego, 27 września, wspomnienia patrona naszej parafii - Świętego Wincentego. Szczególnie zapraszamy na sumę odpustową połączoną z procesją, która zostanie odprawiona o godzinie 13.00. Mszy Św. będzie przewodniczył i wygłosi homilię Ks. Edmund Modzelewski, Salezjanin - Proboszcz parafii Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Kawęczyńskiej.

3.W związku z przygotowaniami do odpustu zapraszamy na tak zwane Nabożeństwo 40-godzinne - w czwartek, piątek i sobotę. Modlitwy rozpoczniemy o godzinie 15.00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Koronką do Miłosierdzia Bożego. O godzinie 17.30 odmówimy odpowiednią część Różańca Świętego i zakończymy adorację.

4.Za tydzień rozpoczyna się miesiąc październik. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiać będziemy we wszystkie dni października o godzinie 17.30. Dzieci z ich rodzicami zapraszamy szczególnie w we wtorki i czwartki. Dzieciom pierwszokomunijnym uroczyście wręczymy różańce w przyszłą niedzielę, 1 października, na Mszy św. o godz. 10.00.

5.Drugiego października, w poniedziałek, otwieramy nową książkę intencji na rok 2018. Intencje zaczniemy przyjmować tego dnia od. godz. 16.00 w kancelarii.

6.W liturgii w tym tygodniu będziemy wspominać:

- w poniedziałek - - Bł. Władysława z Gielniowa , Prezbitera

- w środę - Św. Wincentego a Paulo , Prezbitera

- w czwartek - Św. Wacława, Męczennika

- w piątek - Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej W Warszawie - Pradze

- w sobotę - Św. Hieronima - Prezbitera i Doktora Kościoła

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:

Łukasz Karol Wielocha - kawaler z par. Św. Rodziny w Warszawie

Barbara Piechna - panna z par. tut.

Zapowiedź druga.

Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je przedstawić tutejszym duszpasterzom.