::Pismo święte :: Czytania :: Katechizm :: Mszał Rzymski :: Liturgia godzin ::

:: STRONA GŁÓWNA

:: CARITAS
:: SKLEPIK

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Jutro obchodzimy pierwszy poniedziałek miesiąca .Msza o godz. 18.00 będzie odprawiona jako zbiorowa za zmarłych.

2.We wszystkie dni powszednie listopada o godz. 17.30 modlimy się za naszych bliskich poleconych w wypominkach . Pamiętajmy , że do 8 listopada istnieje możliwość uzyskania odpustu dla dusz cierpiących w czyśćcu. Należy być w stanie łaski uświęcającej nawiedzić cmentarz i odmówić modlitwę za zmarłych.

3.Młodzież , która zapisała się na przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na pierwsze spotkanie , które odbędzie się w najbliższą środę - 7 listopada - o godz. 19.00 w sali teatralnej.

4.Za tydzień będziemy obchodzić 100 rocznicę odzyskania niepodległości a także jest to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji przed kościołem będą zbierane do puszek ofiary na pomoc Katolikom w Pakistanie.

5.W najbliższym tygodniu przypadają następujące wspomnienia i święta:

- w piątek - święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w związku z tym świętem można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie katedry lub konkatedry i odmówienie tam modlitwy "Ojcze Nasz" i "Wierzę w Boga",

- w sobotę - Św. Leona Wielkiego - Papieża Doktora Kościoła