::Pismo święte :: Czytania :: Katechizm :: Mszał Rzymski :: Liturgia godzin ::

:: STRONA GŁÓWNA

:: CARITAS
:: SKLEPIK

II NIEDZIELA ZDWENTU

1.Dzisiaj obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dlatego przed kościołem będziemy zbierali do puszek ofiary na ten cel.

1.Do puszki Caritas znajdującej się przy ołtarzu Miłosierdzia możemy składać ofiary na paczki świąteczne dla uboższych z naszej parafii.Świece Caritas - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom - możemy nabywać w naszym sklepiku parafialnym. Są także dostępne opłatki na stół wigilijny oraz sianko.

3.. Rodziny z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej zapraszamy na Mszę Św. i spotkanie formacyjnew przyszłą niedzielę na godz. godz. 16.00

Także w przyszłą niedzielę rozpoczynamy na każdej Mszy Świętej Rekolekcje Adwentowe. Poprowadzi je ks. Stanisław Kosiorowski - proboszcz par. M.B.z Lourdes . Rekolekcje potrwają do wtorku .

4.Zapraszamy na Msze święte zwane Roratami, które odprawiamy w dni powszednie adwentu (również w soboty) o godzinie 7.00. Prosimy o przychodzenie z lampionami lub świecami, które są znakiem czuwania w oczekiwaniu na przyjście Zbawiciela.

5.Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w środę o godz. 19.00.

6.W najbliższym tygodniu obchodzimy następujące liturgiczne wspomnienia :

- w poniedziałek - Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej

- w czwartek - Św. Łucji - Dziewicy i Męczennicy,