::Pismo święte :: Czytania :: Katechizm :: Mszał Rzymski :: Liturgia godzin ::

:: STRONA GŁÓWNA

:: CARITAS
:: SKLEPIK

II NIEDZIELA ADWENTU 10 grudnia 2017

1.Dzisiaj obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dlatego przed kościołem będziemy zbierali do puszek ofiary na ten cel.

2.Do puszki Caritas znajdującej się przy ołtarzu Miłosierdzia możemy składać ofiary na paczki świąteczne dla uboższych z naszej parafii.Świece Caritas - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom - możemy nabywać w naszym sklepiku parafialnym. Są także dostępne opłatki na stół wigilijny.

3.W przyszłą niedzielę - 10 grudnia - obędą się zebrania dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Grupę pierwszą zapraszamy na Mszę o godz. 10.00 , natomiast grupę drugą zapraszamy na Mszę o godz. 16.00.Także w przyszłą niedzielę rozpoczynamy na każdej Mszy Świętej Rekolekcje Adwentowe. Poprowadzi je ks. Adam Ołdak - wikariusz par. M.B. Nieustającej Pomocy na Saskiej Kępie, Diecezjalny Asystent Akcji Katolickiej i doktorant teologii duchowości na UKSW. Szczegółowy plan rekolekcji podamy za tydzień.

4.Zapraszamy na Msze święte zwane Roratami, które odprawiamy w dni powszednie adwentu (również w soboty) o godzinie 7.00. Prosimy o przychodzenie z lampionami lub świecami, które są znakiem czuwania w oczekiwaniu na przyjście Zbawiciela.

5.W najbliższym tygodniu obchodzimy następujące liturgiczne wspomnienia :

- w środę - Św. Łucji - Dziewicy i Męczennicy,

- w czwartek - Św. Jana od Krzyża - Prezbitera i Doktora Kościoła

6.Zapowiedzi Przedślubne :

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:

Przemysław Powązka - kawaler z par. tut.

Aleksandra Rulska - panna z par. tut.

Zapowiedź druga.

Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je przedstawić tutejszym duszpasterzom.