::Pismo święte :: Czytania :: Katechizm :: Mszał Rzymski :: Liturgia godzin ::

 
:: STRONA GŁÓWNA
:: OGŁOSZENIA
:: KANCELARIA
:: MSZE ŚWIĘTE
:: NABOŻEŃSTWA
:: HISTORIA PARAFII
:: KOŚCIÓŁ DREWNIANY
:: O PATRONIE
:: KALENDARIUM
:: ZASIĘG PARAFII
:: CMENTARZ BRÓDZIEŃSKI
:: PIELGRZYMKI
:: GALERIA
:: WAŻNE STRONY
 
 
:: KAPŁANI
:: SIOSTRY EUCHARYSTKI
:: CHÓR
:: KOŁO ŻYWEGO RÓŻAŃCA
:: LEGION MARYI
:: BIELANKI
:: SCHOLA
:: SŁUŻBA OŁTARZA
:: CARITAS
:: SKLEPIKOGŁOSZENIA

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

20 maja 2018

1.Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy ona okres liturgiczny wielkanocny i czas spowiedzi wielkanocnej. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszej Trójcy.Dzisiaj za odśpiewanie w kościele hymnu O Stworzycielu Duchu Przyjdź można uzyskać Odpust Zupełny

2.Przybliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zapraszamy na Mszę Świętą i Procesję Eucharystyczną( godz.13.00), a także do przygotowania ołtarzy. Jak w zeszłym roku, prosimy, aby pierwszy ołtarz przygotowały - Koła Różańcowe, Legion Maryi , Rodziny Szensztackie oraz Neokatechumenat, drugi – Służby Liturgiczne, trzeci – Chór i Rada Parafialna, czwarty ołtarz zostanie przygotowany przez pracowników kościoła drewnianego.

3.Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w najbliższy czwartek na godz. 19.00.

4.W następną niedzielę na Mszy o godz. 10.00 dzieci z naszej parafii przystąpią do Rocznicy I Komunii Świętej. Spowiedż dla dzieci i rodziców będzie w piątek o godz. 17.00.

5.Powoli zaczynamy przygotowanie do przeżycia wizyty w naszej parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Wizerunku Jasnogórskim. Odbędzie się to w dniach 06-07 czerwca.Foldery z programem obchodów tego wydarzenia są już wyłożone w kruchcie kościoła , a w gablocie został powieszony specjalny plakat. Postarajmy się zapoznać z informacjami tam umieszczonymi. Pragniemy , aby nasi parafianie jak najczynniej włączyli się w przeżywanie tego wyjątkowego czasu.

6.W tym tygodniu będziemy obchodzić następujące wspomnienia:

- w czwartek - Jezusa Chrystusa , Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

- w sobotę - Św. Filipa Nereusza, Prezbitera