1. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie dzisiaj  po Mszy św. wieczornej w Sali Teatralnej.


2. Przed kościołem są zbierane do puszek ofiary z okazji dnia solidarności z kościołem prześladowanym.


3. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz ich rodziców zapraszamy na spotkanie w sobotę – 20. listopada – z SP 28 o godz. 14.00, natomiast z SP 398 i 52 o godz. 16.00.


4. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na utrzymanie Seminarium Duchownego naszej diecezji.


5. Następna niedziela to już ostatnia niedziela obecnego roku liturgicznego –   Niedziela Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Za dwa tygodnie rozpocznie się „Adwent”


6. W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. W naszej parafii zostaje powołany Zespół Synodalny, który   będzie  miał na celu propagowanie i koordynowanie prac związanych z przebiegiem Synodu. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej i rzetelne jej wypełnienie. Ankiety można pobrać z naszej parafialnej strony internetowej lub strony Poszczególne kroki realizacji ankiety są podane w Vademecum.


7. W związku z apelem przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abpa Stanisława Gądeckiego po wszystkich Mszach Świętych w niedzielę 21listopada odbędzie się ogólnopolska zbiórka funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej.


8. W najbliższym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia :

– we wtorek – NMP Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia

– w środę– Św. Elżbiety Węgierskiej – Zakonnicy

– w czwartek – Bł. Karoliny Kózkówny – Dziewicy i męczennicy

– w sobotę – Św. Rafała Kalinowskiego – Prezbitera