1. Dzisiaj jest pierwsza niedziela Adwentu, czyli początek nowego roku liturgicznego i duchowych przygotowań do Uroczystości Narodzenia Pańskiego.
Msze Święte Roratnie, odprawiamy w dni powszednie Adwentu (również w soboty) o godzinie 7.00.
2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota grudnia.
– w czwartek – o godz.17.30 odprawimy Nabożeństwo „Godzina Święta” a następnie o godz. 18.00 Mszę Św. w intencji Powołań Kapłańskich i Zakonnych.
– w piątek od godz.17.30 – możliwość spowiedzi
– w sobotę o godz. 8.00 – Msza Św. Kół Żywego Różańca i adoracja Przenajświętszego Sakramentu do godz.10.00.
3. Za tydzień obchodzimy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dlatego przed kościołem będziemy zbierali do puszek ofiary na ten cel.
4. Świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – możemy nabywać w naszym sklepiku parafialnym. Są także dostępne opłatki na stół wigilijny oraz sianko.
5. Jeszcze raz przypominamy, że w Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym wydarzeniu . Specjalną ankietę Synodalną można pobrać z naszej parafialnej strony internetowej lub strony diecezji. Poszczególne kroki wypełnienia ankiety są podane w Vademecum.
6. Wiele osób korzysta z możliwości przyjmowania Komunii Św. na rękę. Aby to czynić w sposób godny, możemy zapoznać się ze specjalnym plakatem, który znajdziemy w gablocie przed kościołem.
7. W tym tygodniu będziemy obchodzić następujące wspomnienia i święta:
– we wtorek – Św. Andrzeja – Apostoła
– w piątek – Św. Franciszka Ksawerego – Prezbitera