1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Na zakończenie Mszy Św. o godz. 13.00 wystawimy Przenajświętszy Sakrament  i  odmówimy Litanię Do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie tych modlitw można uzyskać odpust zupełny.
  2. Za tydzień przypada pierwsza niedziela adwentu i oczywiście początek nowego roku liturgicznego.
  3. Przypominamy, że do końca listopada istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego dla dusz cierpiących w czyśćcu. Należy być w stanie łaski uświęcającej, nawiedzić cmentarz i odmówić modlitwę w intencji zmarłych.
  4. W związku z apelem przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abpa Stanisława Gądeckiego po wszystkich Mszach Świętych dzisiaj odbywa się ogólnopolska zbiórka funduszy na rzecz migrantów.
  5. W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. W naszej parafii zostaje powołany Zespół Synodalny, który będzie miał na celu propagowanie i koordynowanie prac związanych z przebiegiem Synodu. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej i rzetelne jej wypełnienie. Ankiety można pobrać z naszej parafialnej strony internetowej lub strony diecezji. Poszczególne kroki realizacji ankiety są podane w Vademecum.
  1. W kalendarzu liturgicznym będziemy wspominać :
  • w poniedziałek – Św. Cecylii – Dziewicy i Męczennicy
  • w środę – Świętych Męczenników Andrzeja Dung-Lac – Prezbitera i Towarzyszy