1. Dzisiaj obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dlatego przed kościołem  zbieramy do puszek ofiary na ten cel.
  2. Świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – możemy nabywać w naszym sklepiku parafialnym. Są także dostępne opłatki na stół wigilijny, sianko oraz kalendarze Caritas na przyszły rok.
  3. Z dużym wyprzedzeniem, ale już informujemy, że latem przyszłego roku będą  organizowane  kolonie  dla dzieci i młodzieży z naszej parafii. Wyjazd odbędzie się od  03.07-12.07. 2022 r. do Murzasichle. Zapisywać się można do końca grudnia. Bliższe informacje zainteresowani uzyskają u ks. Dariusza.
  4. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy na Eucharystię z wręczeniem medalików 8 grudnia w środę, ze SP 28 na godz. 18:00, a SP 398 i 52 na godz. 19:15.
  5. Osoby, które pragną być obdarowane świątecznymi paczkami, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy na każdej Mszy Świętej Rekolekcje Adwentowe. Poprowadzi je ks. Kamil Prus – Wikariusz naszej parafii.
  7. Bardzo serdecznie zachęcamy naszych parafian do skorzystania z akcji Wirtualna Choinka, w której możemy pomóc biedniejszym rodzinom w zakupie prezentu dla dzieci lub węgla, aby było im cieplej w święta. Podpisane prezenty można dostarczać do zakrystii lub kancelarii, a najlepiej do ks. Kamila do 17.12. Więcej szczegółów na: https://www.wirtualnachoinka.pl/ oraz x.kprus@gmail.com
  8. W najbliższym tygodniu obchodzimy następujące liturgiczne wspomnienia:
  • we wtorek – Św. Ambrożego – Biskupa i Doktora Kościoła
  • w środę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
  • w piątek – Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej