1. Rozpoczęły się Rekolekcje Adwentowe. Potrwają do wtorku.

Nauki rekolekcyjne głosi Ks. Kamil Prus – Wikariusz naszej parafii, dzisiaj na wszystkich Mszach Św., oraz  w  poniedziałek i wtorek o godz.  7, 18 i 19.30. Serdecznie Zapraszamy.


  1. Moi drodzy!

W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności, który poprzez spotkanie, słuchanie i rozeznanie pragnie otworzyć się na Ducha Św., aby zrozumieć co jest ważne w dzisiejszych czasach dla Kościoła. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących jak też czujących się, że są poza wspólnotą Kościoła. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. Sposobem zabrania głosu w tym synodzie dla nas wszystkich jest wypełnienie ankiety, która od ubiegłej niedzieli jest wyłożona przy wyjściu z Kościoła w kruchcie, a w wersji elektronicznej jest dostępna na stronie naszej Parafii i Diecezji.

Moi drodzy!

Nie zniechęcajcie się, jeśli w pierwszej chwili wydaje się wam, że ankieta jest za trudna, za długa, że nie macie nic do powiedzenia. Każda wasza wypowiedź jest bardzo cenna i ważna. Pragnę wyjaśnić, jak można podejść do wypełnienia tej ankiety.

Po pierwsze można odpowiedzieć na wszystkie szczegółowe pytania.

Drugi sposób to odpowiedź na 10 głównych tematów ankiety. Wtedy szczegółowe pytania traktujemy jako podpowiedź do zrozumienia tych głównych tematów.

Trzeci sposób to odpowiedź na  niektóre wybrane tematy – te, które są dla nas najważniejsze.

Każdy z tych sposobów jest dobry i cenny dla Kościoła, dlatego bardzo was zachęcam do udziału.

Chodzi o to, aby dokonać pogłębionej refleksji nad swoją obecnością we wspólnocie Kościoła – tego jak siebie w niej odnajduję i jak czuję, że ja jestem odbierany.

Każdy głos jest ważny, dlatego podejdźmy odpowiedzialnie do zaproszenia Ojca św. Chciałbym, aby była to dla każdego z nas szansa, żeby odnaleźć się we wspólnocie Kościoła i w jej życiu uczestniczyć, aby wspólnie głosić światu Chrystusa.

Jeżeli komuś potrzebna jest pomoc  w wypełnieniu tej ankiety to Członkowie Parafialnego Koła Synodalnego będą czekać na chętnych w najbliższy „Rekolekcyjny”- poniedziałek  i  wtorek w   godz. 19.00-20.30

w Sali Teatralnej.


3.Świece i kalendarze na przyszły rok – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Caritas – możemy nabywać w naszym sklepiku parafialnym. Jest także dostępne sianko i opłatki wigilijne.

Uwaga: doszły nas słuchy , że ktoś podszywający się pod przedstawiciela naszej parafii roznosi po blokach i mieszkaniach opłatki.

Informujemy , że Opłatki Wigilijne rozprowadzamy  tylko i wyłącznie przez nasz sklepik parafialny.


4.Bardzo serdecznie zachęcamy naszych parafian do skorzystania z akcji Wirtualna Choinka, w której możemy pomóc biedniejszym rodzinom w zakupie prezentu dla dzieci lub węgla, aby było im cieplej w święta. Podpisane prezenty można dostarczać do zakrystii lub kancelarii, a najlepiej do ks. Kamila do 17.12.

Więcej szczegółów na: https://www.wirtualnachoinka.pl oraz x.kprus@gmail.com


5.W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 10.00 będziemy się modlić w intencji  Ks. Dariusza z racji jego imienin .


6.Latem będą organizowane  kolonie  dla dzieci i młodzieży z naszej parafii. Wyjazd odbędzie się od  03.07-12.07. 2022 r. do Murzasichla.

Zapisywać się można do końca grudnia. Bliższe informacje zainteresowani uzyskają u ks. Dariusza.


7.Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie dziś po Mszy św. wieczornej w Sali Teatralnej.


8.W liturgii w tym tygodniu obchodzimy wspomnienie :

–  w poniedziałek – Św. Łucji – Dziewicy i Męczennicy

–  we wtorek – Św. Jana od Krzyża – Prezbitera i Doktora