1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Narodzenia Pańskiego.Msze Święte zostaną odprawione w porządku niedzielnym, ale od godziny 8.30. Nie będzie Mszy  o godzinie 7.00.


2.Jutro, drugiego dnia świąt obchodzimy Niedzielę Świętej Rodziny- Jezusa, Maryi i Józefa.

Często tego dnia, w wielu parafiach małżonkowie odnawiają  przyrzeczenia małżeńskie. Ze względów epidemicznych  mamy propozycję odnowienia tych przyrzeczeń w domu –   podczas wspólnej modlitwy rodzinnej.

Cały tekst modlitwy zainteresowani znajdą na stronie internetowej diecezji Warszawsko-Praskiej.

Taca z drugiego dnia świąt jest przeznaczona na budowę nowych kościołów w naszej diecezji.


3. Okres Bożego Narodzenia, w naszej chrześcijańskiej tradycji, jest czasem duszpasterskich odwiedzin naszych wiernych w ich domach.W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, ze względu na stan pandemii,

pragniemy zaprosić do naszej świątyni,  na tzw. „ Msze Kolędowe” .Chociaż w ten sposób będziemy mogli się spotkać i pomodlić w Waszej intencji u progu nowego roku.

Po powrocie do domu sami będziecie mogli  poświęcić Wasze mieszkania.Zostały przygotowane specjalne obrzędy do tego celu, które będzie można zabrać ze sobą.„Msze Kolędowe” zaczniemy odprawiać od 3 stycznia o godz. 19.00. Porządek ich podamy w najbliższym czasie .Umieścimy go także  na stronie internetowej naszej parafii , jak również w gablocie przed kościołem.


4.W tym tygodniu obchodzimy następujące obchody liturgiczne:

– w poniedziałek – Św. Jana Apostoła i Ewangelisty

– we wtorek – Św. Młodzianków, Męczenników


5.W piątek przypada ostatni dzień roku kalendarzowego.O godz. 18.00 będzie odprawiona Msza Św. Dziękczynna za przeżyty rok.Można będzie uzyskać Odpust Zupełny za odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga Wysławiamy”.


6. W sobotę – 1 stycznia, w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, w pierwszy dzień nowego 2022 roku – Msze Św. będą odprawione w porządku niedzielnym.