1. W związku z apelem arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, w  kościołach w Polsce dzisiaj i  w  Środę Popielcową (2 marca), po każdej Mszy Świętej zbieramy  do puszek ofiary, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.
  2. Najbliższa środa to już Środa Popielcowa. Rozpoczynamy Wielki Post.Msze święte odprawimy o godzinie 7.00, 18.00 i 19.30. Posypanie głów popiołem odbędzie się na każdej z nich.

Obrzęd  ten jest zewnętrznym znakiem, że osoby poddające się mu  wchodzą na drogę nawrócenia i przemiany  serca  poprzez pokutę, modlitwę , jałmużnę, inne dobre uczynki i post.

Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia; pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Podejmijmy jak najgorliwiej przesłanie Wielkiego Postu, abyśmy mogli jak najlepiej wejść w misterium świąt wielkanocnych.

Środa Popielcowa  to także początek  dni modlitw o ducha pokuty i  trzeźwość narodu.


  1. Tradycyjne Nabożeństwa Wielkopostne będziemy odprawiać :

– Drogę Krzyżową – w piątki o godzinie 17.15, a

– Gorzkie Żale z nauką pasyjną – w niedziele także o godzinie 17.15.


  1. Po raz kolejny zapraszamy do praktykowania w  Wielkim Poście nawiedzania tzw. kościołów stacyjnych.

Szczegółowa lista kościołów stacyjnych wraz z programem nabożeństw  jest umieszczona  na internetowej stronie diecezji warszawsko-praskiej.


  1. W związku z przypadającą 12 marca br. czterechsetną rocznicą święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli, jednego z Patronów Polski, powstała inicjatywa ogólnopolskiej nowenny – modlitwy zanoszonej za jego wstawiennictwem w intencji kapłanów oraz z prośbą o nowe powołania kapłańskie.Dlatego w dniach od 3 do 11 marca  po Mszy Św. wieczornej będzie wystawienie Przenajświętszego Sakramentu , zostanie odczytane rozważanie na dany dzień , odmówiona Litania do Św. Andrzeja Boboli oraz specjalnie przygotowana na tę okazję modlitwa.

  1. Studentów i młodzież zapraszamy na spotkania. Odbywają się one w każdy wtorek o godz. 19.30 w salce na plebani.
  2. Pragniemy stworzyć Grupę Oazową dla dzieci i młodzieży.Uczniów od kl. 6 szkoły podstawowej do kl. 1 szkoły ponadpodstawowej zapraszamy w piątek – 4 marca – na godz. 19.00 do salki teatralnej.  Rodziców prosimy o wsparcie tej inicjatywy.
  3. Dzieci z klas 3a i 3c ze SP 28 , które się przygotowują do I Komunii Świętej, są zaproszone na obowiązkowe spotkanie , które odbędzie sięw przyszłą  niedzielę – że 6 marca – po Mszy świętej o godz. 10.00. 

  1. W tym tygodniu obchodzimy pierwsze dni miesiąca marca:

  w czwarteknie będzie o godz. 17.30 tradycyjnego nabożeństwa „Godzina Święta”, tylko po Mszy o godz. 18.00 odmówimy Nowennę o Powołania Kapłańskie i Zakonne. .

–  w piątek  będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi od godz. 17.30.

–  w sobotę na Mszę Św. na godz. 8.00 zapraszamy Kółka Różańcowe.

Po Mszy do godz.10.00 będzie Adoracja Przenajświętszego sakramentu


  1. Z obchodów liturgicznych w tym tygodniu przypada :

– w czwartek –  wspomnienie Św. Kazimierza Królewicza.

Jest to także dzień imienin Biskupa Seniora Kazimierza Romaniuka oraz 40 rocznica Jego Święceń Biskupich.