Komunikat biskupa Romualda Kamińskiego dotyczący pomocy Ukrainie

 

Czcigodni Duszpasterze,
Drodzy Diecezjanie

Z dużym niepokojem, kolejny już tydzień, obserwujemy sytuację za naszą wschodnią granicą. Trwająca agresja rosyjskich wojsk na Ukrainę powoduje, że do naszej Ojczyzny przybywają nowe grupy uchodźców, którzy szukają schronienia przez okropnościami wojny. Raz jeszcze, z całego serca, pragnę podziękować wszystkim, którzy włączają się w pomoc na rzecz Ukraińców, dając im wytchnienie i nadzieję.

W nawiązaniu do oświadczenia Konferencji Episkopatu Polski w sprawie wojny w Ukrainie z dn. 15 marca br., pragnę zaapelować o kontynuowanie naszych modlitw. Duszpasterzy, proszę o zorganizowanie w kościołach naszej diecezji codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz różańca w intencji pokoju na Ukrainie. Do Diecezjan zwracam się z prośbą o liczne uczestnictwo w tych nabożeństwach.

Bardzo ważna jest pomoc nie tylko materialna, ale również duchowa. Na terenie diecezji warszawsko-praskiej istnieje możliwość uzyskania opieki duszpasterskiej w języku ukraińskim. Informacje na ten temat są dostępne na diecezjalnej stronie internetowej oraz na stronach parafii. Zaprośmy naszych Gości do wspólnej modlitwy.

Dziękując za dotychczas okazane wsparcie i solidarność, proszę Wspólnoty parafialne, zgromadzenia zakonne i każdego z Was o nieustawanie w wysiłkach na rzecz naszych Sióstr i Braci, którzy znaleźli się w potrzebie. Nie wiadomo, ile jeszcze potrwa wojna, dlatego nasze działania muszą być roztropne i konsekwentne. Organizujemy także pomoc materialną, którą kierujemy bezpośrednio do potrzebujących na Ukrainie.

Na ten trudny czas zawierzam Kościół lokalny; wszystkich, którzy pomagają, i którzy pomocy potrzebują, naszej patronce – Matce Bożej Zwycięskiej. Z modlitwą i błogosławieństwem

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski

 

W odpowiedzi na apel Ks. Biskupa Ordynariusza zapraszamy od jutra, od poniedziałku – na codzienną adorację Przenajświętszego Sakramentu z odmówieniem Różańca Świętego.

Będzie to miało miejsce po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00.

 

  1. Dzisiaj po Mszy Św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

  1. Dzieci ze SP 398 od poniedziałku do środy mają organizowane Rekolekcje Wielkopostne.

                                                                                                                               Klasy 1- 3 zapraszamy do kościoła na godz. 9.00 

Klasy 4 – 8 przychodzą na godz. 11.00. 

SP nr 28 odbędzie rekolekcje od 5 Niedzieli Wielkiego Postu.

W tym terminie odbędą się także rekolekcje dla dorosłych.

———————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————

  1.  W sklepiku parafialnym są do nabycia świece „CARITAS” na stół wielkanocny oraz karty świąteczne .

  1. W najbliższy piątek będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także 30 rocznica erygowania Diecezji Warszawsko-Praskiej.

    Tego dnia Ojciec Święty zawierzy Niepokalanemu Sercu Maryi Rosję i Ukrainę. Jego pragnieniem jest aby wierni na całym świecie włączyli się w ten akt.

    Dlatego w piątek zapraszamy wszystkich na godz. 17.00. Zaśpiewamy Apel Jasnogórski i zostanie odczytany tekst Poświęcenia Rosji i Ukrainy .

    Msza o godz. 18.00 także będzie odprawiona w tej intencji.


5.Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. zapraszamy na próbę śpiewu w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 10:00. Dla dzieci ze SP nr 52 po nauce  śpiewu będzie spotkanie z Panią Katechetką w sali teatralnej.