1. Dzisiaj jest Niedziela Palmowapamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy i początku Jego Męki. Rozpoczyna ona czas Wielkiego Tygodnia.

      Najważniejszą częścią Wielkiego Tygodnia jest tak zwane Triduum Paschalne. To najistotniejszy czas w chrześcijaństwie – Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Rozpoczyna się ono w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej, a kończy  Mszą Świętą w Niedzielę Wielkanocną. Nabożeństwa w naszym kościele będą odprawione w Wielki Czwartek i Piątek o gadz.18.00, natomiast w Wielką Sobotę o godz. 20.00.

Przypominamy, że obok zaznaczonych tam liturgii nie sprawuje się odwiecznym zwyczajem żadnych innych. Nie odprawia się zatem Mszy porannych.

Taca z Liturgii Wielkiego Piątku przeznaczona jest na konserwację Grobu Pańskiego W Jerozolimie.


  1. Bielanki zapraszamy na spotkanie do Sali Teatralnej dzisiaj po Mszy Św. o godz. 10.00.

3.  Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy dziś po Mszy Św. wieczornej do salki teatralnej.


   4.   Mając świadomość, jak w obecnych czasach bardzo istotne jest wsparcie Kapłanów, nasi Wierni pragną kontynuować całoroczną modlitwę w intencji księży  posługujących w naszej parafii.  Każdy kto się zdecyduje na otoczenie jednego z kapłanów swoją modlitwą będzie zobowiązany do codziennego odmówienia modlitwy ” Pod Twoją Obronę ” przez okres jednego roku.  Po zakończeniu Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek  wychodząc z kościoła będziemy mogli wziąć z koszyka  obrazek z imieniemi nazwiskiem księdza.


  1. W Wielki Czwartek po Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej odbędzie się spotkanie wielkanocne grup parafialnych, tak zwane „jajeczko”, w sali teatralnej. Serdecznie zapraszamy : Ministrantów, Lektorów, Studentów, Bielanki, Scholę Dziecięcą, Chór Parafialny, Koła Różańcowe,  Pracowników  Sklepiku, Legion Maryi, Kręgi Rodzin Szensztackich i członków Domowego Kościoła.

  1. W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego przed niedzielą Miłosierdzia Bożego. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zapraszamy na godzinę 15.00, w Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny po Mszy świętej o godzinie 13.00, a w pozostałe dni po Mszy o godzinie 18.00.

  1. Spowiedź będzie możliwa do środy , wyłącznie na porannych i wieczornych Mszach Świętych oraz w Wielką Sobotę od godziny 8.00 do 17.00. Święcenie pokarmów  także od 8.00 do 17.00 

  1. Msza Święta Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00 rano. Pozostałe Msze od godz.8.30 w porządku niedzielnym.

  1. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte odprawiamy według porządku niedzielnego.

  1. Kancelaria parafialna będzie czynna do środy włącznie.

  1. Przypominamy o obowiązku postu ścisłego w Wielki Piątek i postu zwykłego w Wielką Sobotę.

  1. W sklepiku parafialnym są do nabycia wielkanocne świece Caritas.

  Zapowiedzi przedślubne :

 – Andrzej Wielgo – kawaler z par. Św. Andrzeja Boboli w Warszawie

– Karolina Mroczkowska – panna  z par. Tut.

Zapowiedż pierwsza

Jeżeli komuś byłyby znane przeszkody do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi osobami, jest zobowiązany do powiadomienia o tym miejscowych duszpasterzy.


PORZĄDEK NABOŻEŃSTW W TRIDUUM

WIELKI CZWARTEK

 18.00 MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ

 PO MSZY ADORACJA PANA JEZUSA W CIEMNICY DO GODZ. 21.OO

 

WIELKI PIĄTEK

 OD.GODZ.8.00 ADORACJA PANA JEZUSA W CIEMNICY

 15.00 NOWENNA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 18.00 LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ

 DO GODZ. 21.00 ADORACJA PANA JESUSA W GROBIE

 

WIELKA SOBOTA

 OD GODZ. 8.00 ADORACJA PANA JEZUSA W GROBIE

15.OO NOWENNA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 20.00 WIGILIA PASCHALNA