Chrystus Zmartwychwstał ! Pokonał Śmierć !

Świętując Tajemnicę Paschalnej Nocy

Życzymy :

Zachwytu nad miłością – co kamień odsunęła z tęsknoty za człowiekiem

Wrażliwości Poranka – słyszącej głos Mistrza: „Czemu płaczesz, JA ŻYJĘ”!

Pokoju Zmartwychwstania – co lęk i bojażń kruszy, a w  serce pokój wlewa;

Odwagi Niecierpliwej – co pusty grób zastając chce krzyczeć” PAN MÓJ ŻYJE”!

Niech zwycięstwo Jezusa nad złem i śmiercią umocni naszą wiarę i nadzieję – że dobro jest mocniejsze od zła, pokój od wojny, miłość i przebaczenie od nienawiści, a życie od śmierci.

Niech doświadczenie miłości Jezusa Odkupiciela pobudzi nas do żarliwej modlitwy, aby pokój zapanował w świecie i w naszych sercach.

1. Dzisiaj obchodzimy największą uroczystość chrześcijaństwa, wielką tajemnicę, ale i największą nadzieję człowieka, że śmierć jest pokonana –

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.

Tradycyjna Msza Święta –  REZUREKCJA –  będzie odprawiona

Pozostałe Msze Święte tego dnia odprawimy od godz. 8.30 w porządku niedzielnym.

1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze Święte odprawimy w porządku niedzielnym od godziny 7.00. Taca z jutrzejszego dnia zostanie przeznaczona na KUL.

1. W najbliższy piątek, który przypada w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post.

1.  Następna niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, uroczystość, która powstała na prośbę Pana Jezusa, który objawił się Świętej Siostrze Faustynie. Przygotowujemy się do niej poprzez Nowennę do Miłosierdzia Bożego.Dzisiaj i jutro odprawimy ją po Mszy świętej o godzinie 13.00, a w następne dni po Mszy Świętej wieczornej.

1. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na dzieła charytatywne „CARITAS” naszej diecezji.

1. Także w przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę Św. o godz.10.00. Będziemy się modlić w intencji Ks. Proboszcza i  Ks. Wojciecha.

Księża

Zapowiedzi przedślubne :

– Paweł Lis – kawaler z par. Św. Jakuba w Warszawie

– Beata Gronosz – panna z par. tut.

Zapowiedż pierwsza

– Krzysztof Bagiński – kawaler z par. tut.

– Barbara Sarnowska – panna z par. tut.

Zapowiedż pierwsza

– Andrzej Wielgo – kawaler z par. Św. Andrzeja Boboli w Warszawie

– Karolina Mroczkowska – panna  z par. Tut.

Zapowiedż druga

Jeżeli komuś byłyby znane przeszkody do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi osobami, jest zobowiązany do powiadomienia o tym miejscowych duszpasterzy.