1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Uroczystość ta powstała na prośbę Pana Jezusa, który objawił się Świętej Siostrze Faustynie. Na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 13.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Za  odmówienie  tej modlitwy w kościele można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami.

Także  dzisiaj zapraszamy na Mszę Św. o godz.10.00. Będziemy się modlić w intencji Ks. Proboszcza i  Ks. Wojciecha z racji imienin , które obchodzili w dniu wczorajszym.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Ofiary złożone dziś na tacę są przeznaczone na dzieła charytatywne „Caritas” naszej diecezji.

1. Przypominamy o obowiązku spowiedzi i komunii wielkanocnej. Można to uczynić do Niedzieli Zesłania Ducha Św.

1. W tym tygodniu będziemy obchodzić następujące wspomnienia liturgiczne :

– w poniedziałek – Święto Św. Marka Ewangelisty

– we wtorek – Uroczystość Św. Wojciecha- Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Została ona przeniesiona z 23 kwietnia, z soboty, ze względu na oktawę Wielkanocy.

– w piątek – Św. Katarzyny Sieneńskiej – Dziewicy i Doktora Kościoła

Zapowiedzi przedślubne :

– Krzysztof  Godlewski – Kawaler z par. tut.

– Wioleta Mitręga – panna z par. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowej Suchej

Zapowiedż pierwsza

– Paweł Lis – kawaler z par. Św. Jakuba w Warszawie

– Beata Gronosz – panna z par. tut.

Zapowiedż druga

– Krzysztof Bagiński – kawaler z par. tut.

– Barbara Sarnowska – panna z par. tut.

Zapowiedż druga

Jeżeli komuś byłyby znane przeszkody do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi osobami, jest zobowiązany do powiadomienia o tym miejscowych duszpasterzy.