1. Przyszła niedziela to już Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.Zbliża się powoli do końca Okres Wielkanocny, a zatem także czas spowiedzi  i  komunii św. wielkanocnej.

W najbliższy piątek rozpoczniemy Nowennę Do Ducha Świętego przygotowującą  nas do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego.

1. Także w przyszłą niedzielę – 29 maja , dzieci z klas 4 , będą obchodziły Rocznicę I Komunii Świętej. O godz. 10.00 – dzieci ze SP nr 28  i  o godz. 13.00- dzieci ze SP nr 398 i 52

Spowiedż  będzie w najbliższy piątek o godz. 17.00.

1. W Niedzielę Zesłania Ducha Św. – 5 czerwca odwiedzi nas Ks. Bp Jacek Grzybowski i dokona wizytacji parafii.  Ma ona miejsce raz na 5 lat.

Przyjrzy się pracy duszpasterskiej i jej specyfice, odbierze sprawozdania istniejących w parafii grup, wygłosi homilie i na Mszy Św. o godz. 13.00  udzieli młodzieży sakramentu Bierzmowania.

1. Informujemy , że 12 czerwca organizujemy III Piknik Rodzinny. Już teraz zapraszamy naszych parafian z rodzinami na wspólne przeżywanie tego wydarzenia. Bliższe szczegóły podamy za tydzień.

Jeżeli ktoś chciałby przygotować ciasto lub miałby jakieś propozycje, które można by było wykorzystać podczas pikniku to prosimy o zgłaszanie się do zakrystii. .

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy :

– we wtorek – Najświętszą Maryję Pannę Wspomożycielkę Wiernych

– w czwartek – Św. Filipa Neri – Prezbiter

Do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się:

– Maciej Frączek – kaw. z par. tut.

– Nina Halina Korab Laskowska – panna z par. tut.

Zapowiedż pierwsza

– Piotr Adam Jarosiewicz – kaw. z par. tut.

– Sandra Maria Kanabus – panna z par. NMP Matki Kościoła w Markach

– Jacek Olkulski – kaw. z par. tutejszej

– Natalia Joanna Kwapisiewicz – panna z par. Najświętszego Serca P. Jezusa w Mikoszewie

Zapowiedż pierwsza

– Karol Góral – kaw. z  par. tut.

– Marlena Katarzyna Zawadzka – panna z par. tut.

Zapowiedż druga

Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je przedstawić tutejszym duszpasterzom.