Czcigodni Bracia Kapłani,
Drogie Siostry,
Drodzy Diecezjanie

Od października 2021 w całym Kościele Powszechnym trwa ogłoszony przez papieża Franciszka „Synod o Synodalności”. Na terenie naszej diecezji przez ostanie miesiące trwały spotkania, zjazdy koordynatorów ze wszystkich parafii pogłębiające idee budowania Kościoła wsłuchującego się w głos Ducha Świętego. Taka jest rola Kościoła, by nieustanie nasłuchiwać, by wciąż na nowo odczytywać znaki czasu. Tak też staraliśmy się odczytać zaproszenie Papieża do całego Kościoła oraz naszej diecezjalnej wspólnoty.

Chciałbym jako Wasz pasterz i biskup zaprosić do udziału w ostatnim etapie synodu na terenie naszej diecezji. Zapraszam każdego Was, 1 czerwca 2022 (środa) o godz. 18.00, do Konkatedry pw. Matki Bożej Zwycięskiej, na warszawskim Kamionku, ul. Grochowska 365.

Podczas uroczystej Mszy Świętej będzie przedstawiony raport końcowy z przeprowadzonych ankiet na terenie naszej diecezji. W całej naszej diecezji w ankiecie wzięło udział ok. 12500 osób, wpłynęło prawie 2000 ankiet. Taka liczba pokazuje jak bardzo nasz lokalny Kościół żywotnie podszedł do postawionego nam celu przez Ojca Świętego. To wydarzenie jest również o tyle ważne, że każda parafia otrzyma indywidualne zestawienie ankiet, które wpłynęły z poszczególnych wspólnot parafialnych.

Korzystając z okazji, już teraz chciałbym każdemu z Was podziękować za świadome i dojrzałe budowanie naszej diecezjalnej wspólnoty. W dobie tak wielu trudności wpatrujmy się razem w Oblicze Pana Jezusa, który nas powołał byśmy budowali Królestwo Boże na ziemi.

Czcigodni Księża, Drodzy Diecezjanie, przeżyjmy ten dzień na wspólnej modlitwie o Ducha jedności i pokoju dla całego Kościoła Diecezji Warszawsko–Praskiej. Powierzam każdego z Was czułej opiece Matki Bożej Zwycięskiej.

Z błogosławieństwem

+Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski


  1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przygotowujemy się do niej przez odmawianie Nowenny Do Ducha Świętego. Jest ona połączoną z nabożeństwem majowym odprawianym codziennie po wieczornej Mszy Świętej. Kończy się także okres Komunii Świętej Wielkanocnej.

       2. Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie dziś po Mszy Św. wieczornej.


        3. W Niedzielę Zesłania Ducha Św. – 5 czerwca odwiedzi nas Bp Jacek Grzybowski i dokona wizytacji naszej parafii. Program tego dnia przedstawia się następująco:

              6.55 – powitanie Ks.Bpa , rozpoczęcie wizytacji i na Mszy o godzinie –

              7.00 –  przedstawienie krótkiej charakterystyki parafii przez Ks.Proboszcza.Na tej Mszy Św. sprawozdania wręczą – Koła Różańcowe, Legion Maryi, Wolontariusze ze sklepiku i Caritas.

              8.30 – Msza Św. Na niej „Instalacja” Rady Parafialnej. Po Mszy Św. spotkanie z Radą Parafialną w Sali teatralnej;

             10.00 – Msza Św. dla dzieci . Sprawozdania podczas  tej Mszy  wręczą przedstawiciele grup : Ministarntów, Służby Ołtarza, Bielanek i Scholki Dziecęcej.

                                                                  Na zakończenie Mszy Ks. Biskup pobłogosławi   dzieci.  Po Mszy Św. spotkanie z katechetami.

              11.30 – Msza Św. – sprawozdania wręczą pozostałe grupy parafialne – Kręgi Domowego Kościoła, Studenci, Kręgi Szensztackie i Chór ;

              13.00 – Msza Św. zostanie odprawiona przez J.E.Ks. Bpa Jacka Grzybowskiego. Podczas niej Ks.Bp udzieli młodzieży z naszej parafii Sakramentu Bierzmowania.

 


  1. W niedzielę 12 czerwca po Mszy Św. o godz.10.00 w naszej parafii będzie miał miejsce piknik rodzinny. Zapraszamy na to spotkanie pełne radości i dobrej zabawy. Niech przybędą całe rodziny z dziećmi. Jest to okazja do odnalezienia się w parafii jako wspólnocie rodzinnej, gdzie można pobyć razem i w duchu świętowania przeżyć czas na zabawie, rozmowie i wymianie doświadczeń. Jest to również okazja do lepszego poznania się. Przewidziano wiele atrakcji. Szczególnie pomyślano o dzieciach, dla których zorganizowane jest wiele zabaw: będą animatorzy od slajmów, baniek mydlanych, zabaw ruchowych, budowania figurek z balonów.Będą również gry planszowe i wata cukrowa. Podczas całego pikniku oprawę muzyczną do dobrej zabawy zapewni DJ. Na koniec zabawy dzieci otrzymają małe pamiątki. Całość zakończy wspólne grillowanie.Dla rodziców przewidziano również okazję do porozmawiania o rzeczach ważnych i istotnych dla życia małżeńskiego i rodzinnego. Będzie bowiem dostępna Kawiarenka Dialogowa Małżonków. Jest to propozycja przygotowana przez rodziny dla rodzin. Skierowana jest do każdej pary małżeńskiej, czy też rodziny, której zależy na odnowieniu wzajemnych relacji, odkryciu ich piękna i głębi oraz uczeniu się dobrej komunikacji. Ma też pomóc przywrócić małżonkom nadprzyrodzony poziom relacji małżeńskiej.

Zapraszamy jeszcze raz serdecznie na to wspólne rodzinne świętowanie!

 


  1. Dzieci i młodzież wyjeżdżających na kolonie letnie z naszej parafii do Murzasichla, w dniach od 02 do 13.07, prosimy o dostarczenie do końca maja kart kwalifikacyjnych wraz z regulaminem kolonijnym. Ponadto informujemy, że są jeszcze 2 wolne miejsca na ten wyjazd. Informacje u ks. Dariusza.

  1. Dla rodzin z naszej parafii są organizowane spływy kajakowe : Jednodniowy rzeka Wkrą dnia 18.06.2022 r. i 4 dniowy rzeką Czarną Hańczą w dn. 22-25.07.2022r. Zapisy i bliższe informacje u ks. Dariusza.

 


  1. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:

                                     – we wtorek – Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny

                                     – w środę – Św. Justyna – Męczennika

                                      – w piątek – Św. Męczenników – Karola Lwangi i Towarzyszy


  1. Także w tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek i sobotę czerwca.

                                      – w piątek – możliwość spowiedzi od godz. 17.30.

                                      – w sobotę –  Msza Św. o godz. 8.00 w intencji Kół Żywego Różańca, a po niej Adoracja Przenajświętszego Sakramentu do godz. 10.00.


Do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się:

– Tomasz Borowski  – kaw. z par. tut.

– Martyna Kwiecień – panna z par. tut.

Zapowiedż pierwsza

 

– Maciej Frączek – kaw. z par. tut.

– Nina Halina Korab Laskowska – panna z par. tut.

Zapowiedż druga

 

– Piotr Adam Jarosiewicz – kaw. z par. tut.

– Sandra Maria Kanabus – panna z par. NMP Matki Kościoła w Markach

Zapowiedż druga

 

– Jacek Olkulski – kaw. z par. tutejszej

– Natalia Joanna Kwapisiewicz – panna z par. Najświętszego Serca P. Jezusa w Mikoszewie

Zapowiedż druga

Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je przedstawić tutejszym duszpasterzom.