1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego oraz dzień Wizytacji Kanonicznej naszej parafii.  Dzisiejsza Uroczystość kończy okres liturgiczny wielkanocny i czas spowiedzi i Komunii Św. Wielkanocnej. Za wspólne odśpiewanie w kościele hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” można uzyskać Odpust Zupełny ,W przyszłą niedzielę – będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszej Trójcy. 

  1. Ofiary zbierane do puszek dzisiaj przed kościołem są przeznaczone na budowę Świątynii Opatrzności Bożej.

      3. W niedzielę 12 czerwca po Mszy Św. o godz.10.00 w naszej parafii będzie miał miejsce piknik rodzinny. Zapraszamy na to spotkanie pełne radości i dobrej zabawy. Niech przybędą całe    rodziny z dziećmi. Jest to okazja do odnalezienia się w parafii jako wspólnocie rodzinnej, gdzie można pobyć razem i w duchu świętowania przeżyć czas na zabawie, rozmowie i wymianie doświadczeń. Jest to również okazja do lepszego poznania się.

Przewidziano wiele atrakcji. Szczególnie pomyślano o dzieciach, dla których zorganizowane jest wiele zabaw: będą animatorzy od slajmów, baniek mydlanych, zabaw ruchowych, budowania figurek z balonów.

Będą również gry planszowe i wata cukrowa. Podczas całego pikniku oprawę muzyczną do dobrej zabawy zapewni DJ. Na koniec zabawy dzieci otrzymają małe pamiątki. Całość zakończy wspólne grillowanie.

Dla rodziców przewidziano również okazję do porozmawiania o rzeczach ważnych i istotnych dla życia małżeńskiego i rodzinnego. Będzie bowiem dostępna Kawiarenka Dialogowa Małżonków. Jest to propozycja przygotowana przez rodziny dla rodzin. Skierowana jest do każdej pary małżeńskiej, czy też rodziny, której zależy na odnowieniu wzajemnych relacji, odkryciu ich piękna i głębi oraz uczeniu się dobrej komunikacji. Ma też pomóc przywrócić małżonkom nadprzyrodzony poziom relacji małżeńskiej.

Zapraszamy jeszcze raz serdecznie na to wspólne rodzinne świętowanie!


4.Dla rodzin z naszej parafii są organizowane spływy kajakowe : Jednodniowy rzeka Wkrą dnia 18.06.2022 r. i 4 dniowy rzeką Czarną Hańczą w dn. 22-25.07.2022r.  Zapisy  i bliższe informacje u ks. Dariusza.


5.Ogłoszenie Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej

„Jako wspólnota przełożonych i kleryków WSD DWP pragniemy skierować słowa zachęty i odwagi do młodych mężczyzn, którzy słyszą głos powołania kapłańskiego. Wierzymy, że Chrystus Pan także i dziś woła do serc wielu z Was i pragnie Was zaprosić do przygody oddania Mu swojego życia na służbę Kościoła i drugiego człowieka. Seminarium naszej Diecezji stoi przed Wami otworem, aby pomóc w rozpoznaniu powołania i właściwego go kształtowania. Każdego młodego mężczyznę doświadczającego wołania Pana Jezusa: „Pójdź za Mną” – zapraszamy do zapoznania się z warunkami rekrutacji do WSD DWP w Warszawie Tarchominie. Warunki te dostępne są na stronie internetowej seminarium oraz naszej diecezji”.

Jednocześnie wszystkim księżom, siostrom zakonnym i wiernym świeckim wyrażamy wdzięczność za modlitwy w intencji powołań i wsparcie naszego domu formacyjnego.


6.Jutro w poniedziałek Msza Św. o godz. 18.00 będzie odprawiona jako zbiorowa za zmarłych.


7. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:

 – w poniedziałek – NMP Matki Kościoła

– w środę – Św. Jadwigi – Królowej

– w czwartek – Jezusa Chrystusa – Najwyższego i Wiecznego Kapłana

– w sobotę – Św. Barnaby – Apostoła


Do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się:

– Jakub Piotr Ruszkowski – kaw. z par. tut.

– Magdalena Anna Mucha – panna z par. tut.

Zapowiedż pierwsza

 

-Artur Jankowski – kaw. z par. tut.

– Dorota Demidziuk – panna z par. tut.

Zapowiedz pierwsza

 

– Tomasz Borowski  – kaw. z par. tut.

– Martyna Kwiecień – panna z par. tut.

Zapowiedż druga

Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je przedstawić tutejszym duszpasterzom.