1.Dziękujemy wszystkim za tak liczną obecność na trzecim naszym parafialnym pikniku , który miał miejsce w ubiegłą niedzielę.

Szczególne podziękowania zasyłamy członkom Rady Parafialnej, która wyszła z propozycjami zabaw, konkursów i warsztatów, oraz doprowadziła do ich realizacji.

Dziękujemy  za pomoc, wszystkim osobom, które zaangażowały się w  organizację tego przedsięwzięcia. Dziękujemy każdemu, kto tylko w jakikolwiek sposób ubogacił swoim zaangażowaniem, wysiłkiem i obecnością nasze parafialne świętowanie.


 2.W czwartek, 23 czerwca, przypada 17 rocznica święceń Biskupich naszego Pasterza – bpa Romualda Kamińskiego. Dziękując Bogu za Jego posługę wspierajmy ks. Biskupa gorącą modlitwą.


3.Kończy się rok szkolny. W najbliższy piątek wyczekiwane rozdanie świadectw. Dzieci i młodzież szkolną zapraszamy na Mszę Św. w przyszłą niedzielę na godz.10.00. Podziękujemy Panu Bogu za rok nauki

i poprosimy o Boże błogosławieństwo na czas wypoczynku wakacyjnego. Jednocześnie zachęcamy do przystępowania do spowiedzi na zakończenie roku szkolnego.


4. Dzieci i młodzież z naszej parafii wyjeżdżają na kolonie 2 lipca. Zwracamy się do naszych parafian z prośbą, jeżeli ktoś ma w domu niepotrzebne już gry planszowe, aby je przynieść do zakrystii lub kancelarii.


 5.Ogłoszenie Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej

„Jako wspólnota przełożonych i kleryków WSD DWP pragniemy skierować słowa zachęty i odwagi do młodych mężczyzn, którzy słyszą głos powołania kapłańskiego. Wierzymy, że Chrystus Pan także i dziś woła do serc wielu z Was i pragnie Was zaprosić do przygody oddania Mu swojego życia na służbę Kościoła i drugiego człowieka. Seminarium naszej Diecezji stoi przed Wami otworem, aby pomóc w rozpoznaniu powołania i właściwego go kształtowania. Każdego młodego mężczyznę doświadczającego wołania Pana Jezusa: „Pójdź za Mną” – zapraszamy do zapoznania się z warunkami rekrutacji do WSD DWP w Warszawie Tarchominie. Warunki te dostępne są na stronie internetowej seminarium oraz naszej diecezji”.

Jednocześnie wszystkim księżom, siostrom zakonnym i wiernym świeckim wyrażamy wdzięczność za modlitwy w intencji powołań i wsparcie naszego domu formacyjnego.


6.Dla rodzin z naszej parafii jest organizowany 4 dniowy spływ kajakowy rzeką Czarną Hańczą w dn. 22-25.07.2022r. Zapisy do 20.06  i bliższe informacje u ks. Dariusza.


7.W nadchodzącym tygodniu będziemy w liturgii przeżywać:

– we wtorek – Św. Alojzego Gonzagi – Zakonnika

– w czwartek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

– w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Tego dnia można uzyskać odpust zupełny za uczestnictwo w Nabożeństwie Czerwcowym i odmówienie publiczne Aktu Wynagrodzenia .

 Z racji Uroczystości nie obowiązuje post.


8.Duszpasterstwo Młodzieży naszej diecezji rozpoczyna przygotowania do wyjazdu do Portugalii na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie w dniach 1-6.08.2023r.. Planowana jest wspólna grupa z rejonu (dekanaty Praga, Bródno, Zielonka). Przewidywany koszt uczestnictwa w wyjeździe będzie wynosił między 3500 a 4000zł. Wstępne zgłoszenia w kancelarii lub zakrystii.


 ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Do zawarcia Sakramentalnego Związku Małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

– Kamil Byliniak – kaw. z par. tut.

– Izabela Baczewska – panna z par. tut.

Zapowiedź druga

 

– Przemysław Werner – kaw. z par. tut.

– Beata Wysmulska – panna z par. Św. Jana Chrzciciela w Dysie

Zapowiedź pierwsza

 Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je przedstawić tutejszym duszpasterzom.