1. W związku z rozpoczynającymi się wakacjami, dzisiaj o godz.10.00 zostanie odprawiona Msza Św. na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy na nią dzieci i młodzież, aby wypraszać dla nich Boże błogosławieństwo.

Gdziekolwiek będziemy je spędzać, pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy Świętej. Starajmy się mądrze z wykorzystać ten czas, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga. Wszystkim rozpoczynającym urlopy i wakacje życzymy udanego, bezpiecznego wypoczynku i wielu pięknych przeżyć.


  1. W środę – 29 czerwca, obchodzimy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu zbieramy ofiary na tacę, które zostaną przeznaczone na konserwację Bazyliki Św. Piotra na Watykanie oraz na działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej. W związku z uroczystością można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za posługiwanie się dewocjonaliami pobłogosławionymi przez Ojca Świętego lub biskupa, dodając wyznanie wiary. Taki odpust można także uzyskać nawiedzając katedrę, konkatedrę lub bazylikę mniejszą i odmawiając tam Ojcze Nasz i Wierzę.

     3.W tym tygodniu będziemy obchodzić pierwsze dni lipca:

– w piątek – będzie możliwość spowiedzi od. godz. 17.30, a w ciągu dnia wizyta z sakramentami do osób chorych

– w sobotę – o godz. 8.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta i do godz. 10.00  potrwa Adoracja Przenajświętszego Sakramentu.


  1. Dzieci i młodzież z naszej parafii wyjeżdżają na kolonie od 2.07-13.07. Prosimy o modlitwę za uczestników i życzymy im dobrego, bezpiecznego wypoczynku.

5.W nadchodzącym tygodniu będziemy w liturgii przeżywać wspomnienia:

– we wtorek – Św. Ireneusza – Biskupa i Męczennika

– w środę – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła


  1. Duszpasterstwo Młodzieży naszej diecezji rozpoczyna przygotowania do wyjazdu do Portugalii na Światowe Dni Młodzieży. Pierwszy etap to dni w diecezjach w Portugalii od 26-31.072023r., a następnie w Lizbonie w dniach 1-6.08.2023r.. Planowana jest wspólna grupa z rejonu (dekanaty Praga, Bródno, Zielonka). Przewidywany koszt uczestnictwa w wyjeździe będzie wynosił między 3500 a 4000zł. Wstępne zgłoszenia w kancelarii lub zakrystii.

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:

– Przemysław Werner – kaw. z par. tut.

– Beata Wysmulska – panna z par. Św. Jana Chrzciciela w Dysie

Zapowiedź druga

 

Daniel Gosek – stanu wolnego z par. tut.

Agnieszka Ostas – stanu wolnego z par. tut.

Zapowiedź pierwsza

 

Szymon Michał Gasparski – kawaler z par. tut.

Anna Teresa Stachowicz – panna z par. tut.

Zapowiedź pierwsza

Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je przedstawić miejscowym duszpasterzom.