1. Zapraszamy do udziału w tegorocznej XXXIX Praskiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę, która w tym roku odbędzie się pod hasłem: „Błogosławiony Prymas Wyszyński naszym duchowym ojcem”. Jest to jedyna pielgrzymka z Naszej Diecezji, która udaje się na Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej 26 sierpnia. Pielgrzymka rozpoczyna się Mszą Świętą 16 sierpnia 2022 w Parafii Konkatedralnej na Kamionku o godz. 6.00. Zapisy będą odbywały się w budynku parafialnym konkatedry przy ul. Grochowskiej 365 w Warszawie w dniach 7, 14 i 15 sierpnia w godzinach 17.00-19.00. Istnieje również możliwość zgłoszenia chęci uczestnictwa w pielgrzymce przez Internet. Szczegółowe informacje na stronie: www.pielgrzymkapomocnikow.pl.

  1. Duszpasterstwo Młodzieży naszej diecezji rozpoczyna przygotowania do wyjazdu do Portugalii na Światowe Dni Młodzieży. Pierwszy etap to dni w diecezjach w Portugalii od 26-31.072023r., a następnie w Lizbonie w dniach 1-6.08.2023r.. Planowana jest wspólna grupa z rejonu (dekanaty Praga, Bródno, Zielonka). Przewidywany koszt uczestnictwa w wyjeździe będzie wynosił między 3500 a 4000zł. Wstępne zgłoszenia w kancelarii lub zakrystii.

  2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek – Św. Benedykta – opata, patrona Europy

– we wtorek – Św. Brunona z Kwerfurtu – biskupa i męczennika

– w środę – Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

– w piątek – Św. Bonawenturę – biskupa i doktora Kościoła

– w sobotę – NMP z Góry Karmel – możliwość poświęcenia i nałożenia szkaplerza NMP po wieczornej mszy


 ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:

Paweł Najdowski – kawaler z par. tut.

Dominika Gryszko – panna z par. tut.

Zapowiedź pierwsza

Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je przedstawić tutejszym duszpasterzom.