1. Dziś obchodzimy II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych babciach, dziadkach oraz osobach w podeszłym wieku. Może ktoś w naszym otoczeniu potrzebuje pomocy. Niech to będzie dobra okazja dla wnuków, aby  odwiedzili swoich dziadków,  szczególnie tych, których dotyka samotność.

  2. Tradycyjne błogosławieństwo pojazdów i kierowców związane ze wspomnieniem Św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących odbędzie się dziś po każdej Mszy Św.

  3. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 10.00 pożegnamy Ks. Wojciecha Olędzkiego, który dostał nominację do par. Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Jeruzalu Mińskim. Będzie tam pełnił funkcję Proboszcza. Skorzystajmy zmożliwości podziękowania Panu Bogu za dar 10-letniej, ofiarnej posługi Ks. Wojciecha w naszej parafii. Jego miejsce zajmie Ks. Jacek Kołbuk, który zostaje przeniesiony z par. Matki Bożej Królowej Polski w Jabłonnie. Przywitamy go w niedługim czasie.

  4. Zachęcamy do uczestnictwa w XIV Pieszej Pielgrzymce z Warszawy do Ostrówka w 9. roku nowenny o powołania. Pielgrzymka rozpocznie się 30 lipca, o godzinie 21.00  Apelem Jasnogórskim i Mszą świętą w Sanktuarium św. Faustyny przy ul. Żytniej w Warszawie. Pielgrzymi wyruszą w drogę po Eucharystii. Szlak pątniczy zakończy się  31 lipca, o godzinie 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia i Eucharystią sprawowaną pod przewodnictwem ks. bp. Romualda Kamińskiego, na placu Domu Św. Faustyny w Ostrówku. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce wynosi 50 zł od osoby. Wpłaty należy uiścić 30. lipca przed Sanktuarium św. Faustyny w czasie trwania rejestracji od godz. 20.00 do godz. 20.50. Zapisy: Pani Jadwiga Malinowska: tel. 509 159 436 lub internetowo przez wypełnienie formularza – pod linkiem:

    WEJDŹ DO FORMULARZA


  5. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy wspomnienia:

w poniedziałek – Św. Jakuba, apostoła

we wtorek – Świętych Joachima i Anny, rodziców Najśw. Maryi Panny

w piątek – Świętych Marty, Marii i Łazarza


ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:

Paweł Piotr Kurowski – kawaler z par. tut.

Anna Pińczuk – panna z par. Św. Antoniego w Woli Kiełpińskiej

Zapowiedź pierwsza

Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je przedstawić miejscowym duszpasterzom.