1. Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 10.00 pożegnamy Ks. Wojciecha Olędzkiego, który został mianowany proboszczem par. Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Jeruzalu Mińskim. Skorzystajmy z możliwości podziękowania Panu Bogu za dar 10-letniej, ofiarnej posługi Ks. Wojciecha w naszej parafii. Jego miejsce zajmie Ks. Jacek Kołbuk, który zostaje przeniesiony z par. Matki Bożej Królowej Polski w Jabłonnie. Przywitamy go w niedługim czasie.

2. W związku rozpoczynającym się sierpniem, zachęcamy do dobrowolnej abstynencji w intencji naszej Ojczyzny i wszystkich Polaków.

3. We wtorek (2 sierpnia) jest możliwość uzyskania Odpustu Zupełnego, zwanego „Porcjunkuli”. Dla uzyskania odpustu należy nawiedzić katedrę, konkatedrę, bazylikę mniejszą lub kościół parafialny i tam odmówić Ojcze Nasz i Wierzę W Boga.

4. W tym tygodniu obchodzimy pierwsze dni sierpnia :

– w poniedziałek  – Mszę Świętą zbiorową za naszych zmarłych odprawimy o godzinie 18.00. Intencje możemy podać w zakrystii.

– w czwartek – o godz.17.30 odprawimy nabożeństwo „Godzina Święta”.

– w piątek – będziemy spowiadać od godz.17.30 oraz udamy się do osób chorych w ich mieszkaniach.

– w sobotę – o godz. 8.00 dodatkowa Msza Św., a po niej adoracja Najświętszego sakramentu do godz. 10.00

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy wspomnienia:

w poniedziałek – Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

w czwartek – Św. Jana Marii Vianneya, prezbitera

w sobotę – Święto Przemieniania Pańskiego

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:

Paweł Piotr Kurowski – kawaler z par. tut.

Anna Pińczuk – panna z par. Św. Antoniego w Woli Kiełpińskiej

Zapowiedź druga

Tomasz Wałachowski – kawaler z par. Najświętszego Zbawiciela w Rykach

Sandra Kowalska – panna z par. tut.

Zapowiedź pierwsza

Patryk Dobrowolski – kawaler z par. tut.

Ilona Magdalena Wójcik – panna z par. Miłosierdzia Bożego w Ząbkach

Zapowiedź pierwsza