1. Jutro obchodzimy w Kościele Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a w naszej diecezji równocześnie Uroczystość Matki Boskiej Zwycięskiej, patronki diecezji. Msze święte według porządku niedzielnego. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej z nich. Przypominamy, że jest to także 102. rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy nawiedzą Konkatedrę i tam pobożnie odmówią Ojcze nasz i Wierzę.

  2. W dniu 10 września – w sobotę, będzie zorganizowana przez Legion Maryi autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisywać się można w sklepiku parafialnym. Koszt 70 zł. Zbiórka o godz. 5.00 przed katedrą św. Floriana w Warszawie.

  3. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy wspomnienia:

w środę – Św. Jacka, prezbitera – jest to dzień imienin Biskupa Jacka Grzybowskiego, biskupa pomocniczego naszej diecezji

w sobotę – Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła


ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:

Norbert Głowacki – kawaler z par. Św. Jana Pawła II w Pułtusku

Katarzyna Małgorzata Selwesiuk – panna z par. tut.

Zapowiedź pierwsza

Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je przedstawić miejscowym duszpasterzom.