1. Dzisiaj witamy w naszej parafii ks. Jacka Kołbuka, który przychodzi z par. Matki Bożej Królowej Polski w Jabłonnie i życzymy owocnej posługi w naszej wspólnocie parafialnej.

  2. Również dzisiaj żegnamy ks. Henryka Zielaka, który po 16 latach przechodzi na emeryturę. Dziękujemy mu za ten czas posługi zarówno w kościele drewnianym, jak i murowanym, życzymy zasłużonego odpoczynku i wielu łask Bożych w dalszym kapłańskim życiu.

  3. W tymtygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, piątek, sobotę i niedzielę września. W czwartek zapraszamy na nabożeństwo – „Godzina Święta”, które odprawimy o 17.30. W piątek będzie możliwość spowiedzi od godz. 17.30. W sobotę dodatkowa msza św. o godz. 8.00 i po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 10.00. oraz Agapa.

  4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać 70. rocznicę erygowania naszej parafii. Po uroczystej mszy św. o godz. 13.00 odprawimy Nabożeństwo Eucharystyczne.

  5. Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Zapraszamy uczniów, rodziców, dyrekcje, nauczycieli, pracowników szkół na mszę świętą, w czasie której poprosimy o Boże błogosławieństwo w nowym roku nauki. Będzie ona odprawiona w przyszłą niedzielę – 4 września o godz. 10.00. Poświęcimy również przybory szkolne uczniom klas pierwszych. Dzieci zachęcamy, aby przystępowały do sakramentu pokuty  przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

  6. Biskup Romuald Kamiński zapraszamy na Diecezjalne Spotkanie Rodzin, które będzie miało miejsce 4 września w parafii św. Jana Pawła II w Radzyminie. Pragniemy doświadczyć wspólnoty rodzin naszej diecezji oraz uroczyście zakończyć Rok Rodziny Amoris Laetitia. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za rodziny naszej diecezji, a także prośby o nowe święte małżeństwa. Wydarzenie planowane jest w godz. 14.00-19.00.

  7. Za tydzień przed kościołem będziemy zbierać do puszek ofiary na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

  8. W najbliższym czasie są jeszcze wolne intencje mszy świętych.

  9. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy wspomnienia:

w poniedziałek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela

sobotę – Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła


ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:

Konrad Piotr Strzelec – kawaler z par. tut.

Weronika Monserrat-Rogalska – panna z par. Św. Rafała Kalinowskiego w Warszawie

Zapowiedź druga

Kamil Iwaniuk – kawaler z par. Trójcy Świętej w Łosicach

Kinga Maria Gontarz – panna z par. tut.

Zapowiedź pierwsza

Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je przedstawić miejscowym duszpasterzom.