1. Dzisiaj przeżywamy 70. rocznicę erygowania naszej parafii. Po uroczystej Mszy św. o godz. 13.00 odprawimy nabożeństwo eucharystyczne i procesję.

  2. Jutro jest dzień imienin s. Doroty – zakrystianki. Dziękując Siostrze na oddaną i wierną posługę w naszej parafii, życzymy Bożego błogosławieństwa, wszelkich potrzebnych łask oraz opieki Matki Bożej na każdy dzień.

  3. Po wakacjach zapraszamy dzieci i młodzież do grup duszpasterskich. Dzieci do śpiewania w naszej scholi, która co niedzielę ubogaca Mszę św. o godz. 10.00. Więcej informacji u p. organisty. Pierwsze spotkanie dla ministrantów i lektorów z ks. Jackiem w środę o godz. 17.00.

  1. Młodzież z naszej parafii z klas 8. szkół podstawowych oraz klas 1. szkół średnich zapraszamy do rozpoczęcia przygotowania do sakramentu bierzmowania. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii.

  2. Rodziców dzieci klas 3. szkół podstawowych, które w tym roku mają rozpocząć przygotowanie do pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii, zwanego I Komunią św. zapraszamy do wypełnienia deklaracji zgłoszeniowej, widniejącej na naszej stronie internetowej w zakładce Sakramenty/Eucharystia. Należy podać niezbędne dane do przyszłej niedzieli 11. września. Więcej informacji u ks. Kamila. Deklaracja zgłoszeniowa.

  3. Przed kościołem zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny, a w przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne naszej diecezji.

  4. Jutro z racji pierwszego poniedziałku miesiąca Mszę św. zbiorową za zmarłych odprawimy o godzinie 18.00. Intencje możemy podać w zakrystii.

  5. W czwartek 8 września, rozpocznie się diecezjalna Nowenna Pompejańska. Pragniemy w roku 30. rocznicy ustanowienia Diecezji Warszawsko-Praskiej zawierzyć Maryi wszystkie parafie, kapłanów, zgromadzenia zakonne i wszystkie rodziny. Modlitwa Nowenny będzie odmawiana przed Najświętszym Sakramentem w wybranych parafiach naszej diecezji. Kalendarium znajduje się na naszej stronie parafialnej: Kalendarium.

  6. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy wspomnienia:

w środę – Bł. Ignacego Kłopotowskiego, prezbitera

w czwartek – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny


ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:

Kamil Iwaniuk – kawaler z par. Trójcy Świętej w Łosicach

Kinga Maria Gontarz – panna z par. tut.

Zapowiedź druga

Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je przedstawić miejscowym duszpasterzom.