Dziś obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.


  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10:00 odbędzie się spotkanie dla bielanek oraz dziewczynek, które chciałyby nimi zostać. Natomiast o godz. 15:00 będzie zorganizowany Grill dla wspólnot parafialnych – scholki dziecięcej, bielanek, ministrantów oraz uczestników kolonii letnich. Zapraszamy na niego dzieci i młodzież wraz z rodzinami.

  2. W przyszłą niedzielę – 25 września, będziemy przeżywać odpust, z racji przypadającego (27 września) wspomnienia patrona naszej parafii – Św. Wincentego a Paulo. Suma odpustowa z procesją zostanie odprawiona o godzinie 13:00.W związku z przygotowaniami do odpustu zapraszamy na tak zwane Nabożeństwo 40-godzinne – w czwartek, piątek i sobotę. Modlitwy rozpoczniemy o godzinie 15:00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Koronką do Miłosierdzia Bożego. O godzinie 17:30 odmówimy część Różańca Świętego i zakończymy adorację Mszą świętą.

  3. Rodziców dzieci klas III, które rozpoczynają przygotowanie do Pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii zapraszamy w czwartek 22 września na Mszę św. o godz. 18:00 oraz spotkanie organizacyjno-formacyjne. Za tydzień po Mszy św. o godz. 10:00 dzieci otrzymają różańce.

  4. W naszej parafii rozpoczynamy katechezy przed chrztem. Rodziców, którzy chcą ochrzcić swoje dzieci oraz chrzestnych zapraszamy w pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. wieczornej o godz. 18:40 do salki teatralnej.

  5. Młodzież z naszej parafii z klas 8. szkół podstawowych oraz klas 1. szkół średnich zapraszamy do rozpoczęcia przygotowania do sakramentu bierzmowania. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii do końca września.

  6. W sobotę 1 października, otwieramy nową książkę intencji na rok 2023. Intencje zaczniemy przyjmować  godz. 09:00 w kancelarii na plebanii.

  7. Od października kancelaria parafialna przestaje być otwarta w soboty w godz. 09:00-10:00, natomiast otwarta będzie w piątki w godz. 18:40-20:00 oraz jak do tej pory w poniedziałki i środy w godz. 16:30-18:00.

  8. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową z naszej parafii 15 października do Kodnia, Kostomłot. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii. Koszt 70zł.

  9. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy wspomnienia:

we wtorek – Św. męczenników Andrzeja Kim Taegon prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

w środę – Święto Św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

w piątek – Św. Pio z Pietrelciny, prezbitera


ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:

Marcin Kotowski – kawaler z par. tut.

Marta Maciuk – panna z par. tut.

Zapowiedź druga

Kamil Tołoczko – kawaler z par. Św. Trójcy w Ząbkach

Żaneta Patrycja Cukrowska – panna z par. tut.

Zapowiedź pierwsza

Filip Jakub Matysiak – kawaler z par. tut.

Karolina Kaczyńska – panna z par. Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa w Warszawie

Zapowiedź pierwsza

Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je przedstawić miejscowym duszpasterzom.