1. Dzisiaj obchodzimy w naszej parafii odpust ku czci Świętego Wincentego. Zapraszamy na sumę odpustową, połączoną z procesją w czasie której Słowo Boże wygłosi ks. dr Maciej Miętek – kanclerz Kurii Warszawsko-Praskiej.

 2. W naszej parafii rozpoczynamy katechezy przed chrztem. Rodziców, którzy chcą ochrzcić swoje dzieci oraz chrzestnych zapraszamy w pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. wieczornej o godz. 18:40 do salki teatralnej.

 3. Młodzież z naszej parafii z klas 8. szkół podstawowych oraz klas 1 szkół średnich zapraszamy do rozpoczęcia przygotowania do sakramentu bierzmowania. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii do końca września.

 4. Zapraszamy młodzież i studentów na wspólnego grilla przy plebanii w środę na godz. 19.00

 5. Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy przez cały październik o godz. 17.15. We wtorki i czwartki szczególnie zapraszamy rodziny z dziećmi.

 6. W sobotę 1 października otwieramy nową książkę intencji na rok 2023. Intencje zaczniemy przyjmować  godz. 08:30 w kancelarii na plebanii.

 7. Od października kancelaria parafialna przestaje być otwarta w soboty w godz. 09:00-10:00, natomiast otwarta będzie w piątki w godz. 18:40-20:00 oraz jak do tej pory w poniedziałki i środy w godz. 16:30-18:00.

 8. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową z naszej parafii 15 października do Kodnia, Kostomłot, Pratulina. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii do końca miesiąca. Koszt 50zł.

 9. W tymtygodniu obchodzimy pierwszą sobotę października. Dodatkowa Msza św. o godz. 8.00, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 10.00.

 10. W przyszła niedzielę taca na Dom Świętej Siostry Faustyny.

 11. Stołeczna Komenda Policji przestrzega przed oszustami wyłudzającymi od starszych osób pieniądze metodą na tzw. „wnuczka” czy „policjanta”. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, sąsiadów przed osobami podszywającymi się pod członków rodziny czy policjantów.

 12. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy wspomnienia:

we wtorek – Św. Wincentego a` Paulo prezbitera, Patrona naszej parafii

w środę – Św. Wacława, męczennika

w czwartek – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Warszawie – Pradze

w piątek – Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

w sobotę – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła


ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:

Kamil Tołoczko – kawaler z par. Św. Trójcy w Ząbkach

Żaneta Patrycja Cukrowska – panna z par. tut.

Zapowiedź druga

Filip Jakub Matysiak – kawaler z par. tut.

Karolina Kaczyńska – panna z par. Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa w Warszawie

Zapowiedź druga

Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je przedstawić miejscowym duszpasterzom.