1. Dziękujemy ks. Romanowi Kotowi za wygłoszone Słowo Boże, a naszym parafianom za ofiary przeznaczone na budowę kościoła w parafii MB Pompejańskiej.

  2. Przed kaplicą Zaśnięcia Matki Bożej znajduje się wystawa pięknych różańców wykonanych na konkurs przez uczniów naszych szkół.

  3. We wtorek, obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to tzw. „święto nakazane”. Wszystkich wiernych obowiązuje udział we Mszy Św., a nie tylko nawiedzenie cmentarza. W naszym kościele Msze będą odprawione w porządku niedzielnym. Zapraszamy do kościoła drewnianego, skąd po Mszy Św. o 12:00, wyruszy na cmentarz procesja z modlitwą za zmarłych.  Mszy i procesji będzie przewodniczył ks. Bp Romuald Kamiński. 1 listopada w kościele drewnianym będą odprawione dodatkowe Msze Święte o godz. 16:00 i 17:00.

  4. 1 listopada będzie możliwość nabycia zniczy przed kościołem. Dochód ze sprzedaży, jak co roku jest przeznaczony na wyjazd wakacyjny ministrantów, chórku i bielanek.

  5. W środę – 2 listopada, obchodzimy Dzień Zaduszny, czyli Dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze w naszym kościele odprawimy o godzinie 7 i 18.

  6. W dniach od 1 do 8 listopada istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego dla dusz cierpiących w czyśćcu. Należy być w stanie łaski uświęcającej, nawiedzić cmentarz i odmówić modlitwę za zmarłych.

  7. Przyjmujemy jeszcze na modlitwę wypominkową za naszych zmarłych:

wypominki jednorazowe (listopadowe) będziemy czytali w dni powszednie w czasie nabożeństw w listopadzie o godz. 17:30. Dzisiaj i 1 listopada możemy zgłosić do tej modlitwy naszych zmarłych klerykom rozlokowanym na cmentarzu.

– wypominki roczne czytamy, przez cały rok po Mszach Świętych niedzielnych, co drugą niedzielę, poczynając od pierwszej niedzieli listopada. Do tej modlitwy możemy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.


  1. W tym tygodniu obchodzimy pierwsze dni miesiąca:

– w czwartek – o godz. 18:00 odprawimy Mszę Św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych

– w piątek od godz.17:30 możliwość spowiedzi

– w sobotę o godz. 8:00 – dodatkowa Msza Św. i adoracja do godz.10:00.


  1. W piątek w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominać:

Św. Karola Boromeusza – biskupa