1. Dzisiaj rozpoczynamy ostatni tydzień tego roku liturgicznego i duszpasterskiego. Na zakończenie Mszy Św. o godz. 13:00 wystawimy Najświętszy Sakrament, odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia „O, Jezu najsłodszy, Odkupicielu”, za którego odmówienie dziś możemy otrzymać odpust zupełny.

  2. Za tydzień I Niedziela Adwentu, która rozpocznie nowy rok duszpasterski z hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Tematem przewodnim tego roku jest refleksja nad Kościołem, jego misją oraz umocnienie wiary w Kościół jako wspólnotę wierzących, kroczących razem do domu Ojca. Z tego powodu na koniec każdej Mszy Św. niedzielnej przez cały rok będzie krótka katecheza o Kościele.

  3. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na tacę, przeznaczone na utrzymanie Seminarium Duchownego naszej diecezji.

  4. Parafia organizuje wspólny wyjazd do Seminarium Duchownego na sztukę pt. „Pinokio”. Chętnych na wyjazd zapraszamy do zakrystii i kancelarii.

  5. Na naszej stronie internetowej w zakładce Dokument KEP pojawiło się stanowisko Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski wobec działań Jana Pawła II odnoszących się do przestępstw seksualnych wobec małoletnich. Zachęcamy do zapoznania się z tym dokumentem.

  6. W najbliższym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia:

– w poniedziałek – Ofiarowanie NMP

– we wtorek – Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

– w czwartek – Świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy