1. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. Prowadzi je ks. Jacek Kołbuk – wikariusz naszej parafii. Nauki potrwają do wtorku na Mszach św. o godz. 7:00, 18:00 i 19:30.

  2. Dzisiaj o godz. 14:00 parafia organizuje wspólny wyjazd do Seminarium Duchownego na sztukę pt. „Pinokio”. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

  3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10:00 będziemy modlić się w int. Dariusza z racji jego imienin.

  4. Świece Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – możemy nabywać w naszym sklepiku parafialnym. Są także opłatki na stół wigilijny i sianko.

  5. Spotkanie formacyjne Żywego Różańca odbędzie się w sobotę 17 grudnia o godz. 10:00 w salce teatralnej, natomiast dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w przyszłą niedzielę 18 grudnia o godz. 15:00 w kościele.

  6. Opłatek dla wszystkich grup i wspólnot z naszej parafii odbędzie się w przyszłą środę 21 grudnia o godz. 19:00. Zapraszamy ministrantów, lektorów, bielanki, scholkę, grupę studencką, chór, panów z asysty kościelnej, Żywy Różaniec, Legion Maryi, Rodziny Szensztackie, Domowy Kościół.

  7. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z akcji Wirtualna Choinka, w której możemy zakupić prezent dla dzieci z biedniejszych rodzin lub węgiel, aby było im cieplej w Święta. Podpisane prezenty można dostarczać do zakrystii lub kancelarii, a najlepiej do ks. Kamila do 16 grudnia. Szczegóły zakupu prezentu na: https://www.wirtualnachoinka.pl.

  8. Link do katechezy o Kościele: https://diecezja.waw.pl/wp-content/uploads/2022/10/3_20221211.pdf

  9. W najbliższym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia:

– we wtorek – Św. Łucji, dziewicy i męczennicy

– w środę – Św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła


ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:

Mateusz Cacko – kawaler z par. tut.

Justyna Trestka – panna z par. tut.

Zapowiedź druga

Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je przedstawić miejscowym duszpasterzom.