1. Najbliższa środa to już Środa Popielcowa. Rozpoczynamy Wielki Post. Msze święte odprawimy o godzinie 7.00, 18.00 i 19.30. Posypanie głów popiołem odbędzie się na każdej z nich. Obrzęd ten jest zewnętrznym znakiem, że osoby poddające się mu  wchodzą na drogę nawrócenia i przemiany serca poprzez pokutę, modlitwę, jałmużnę, inne dobre uczynki i post. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia; pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Podejmijmy jak najgorliwiej przesłanie Wielkiego Postu, abyśmy mogli jak najlepiej wejść w misterium świąt wielkanocnych

  1. Tradycyjne Nabożeństwa Wielkopostne będziemy odprawiać :

– Drogę Krzyżową – w piątki o godzinie 17.15,

– Gorzkie Żale z nauką pasyjną – w niedziele o godzinie 17.15.


  1. Po raz kolejny zapraszamy do praktykowania w  Wielkim Poście nawiedzania tzw. kościołów stacyjnych. Szczegółowa lista kościołów stacyjnych wraz z programem nabożeństw  jest umieszczona  na internetowej stronie diecezji warszawsko-praskiej.

  1. W przyszłą niedzielę będziemy gościli ks. Romana Kota, który będzie głosił Słowo Boże. Taca będzie przeznaczona na budowę kościoła w parafii MB Pompejańskiej.

  2. W pierwszy piątek Wielkiego Postu, 24 lutego, Kościół w Polsce po raz 7. obchodzi Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego. Włączamy się we wspólną modlitwę w intencji osób skrzywdzonych. Zapraszamy na drogę krzyżową, którą odprawimy w powyższej intencji.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:

Piotr Czerwiński – kawaler z par. tut.

Patrycja Kłak – panna z par. tut.

Zapowiedź druga

Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je przedstawić miejscowym duszpasterzom.