1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Palmowąpamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy i początku Jego Męki. Rozpoczyna ona czas Wielkiego Tygodnia. Najważniejszą częścią tego czasu jest Triduum Paschalne. To najistotniejszy czas w chrześcijaństwie – Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Rozpoczyna się ono w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej, a kończy Mszą świętą w Niedzielę Wielkanocną. Liturgie w naszym kościele będą odprawione w Wielki Czwartek i Piątek o godz.18:00, natomiast Wigilię Paschalną – najważniejszą Mszę św. w ciągu roku odprawimy o godz. 20:00. W tych dniach nie odprawia się Mszy porannych. Taca z Liturgii Wielkiego Piątku przeznaczona jest na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

  2. Spowiedź będzie możliwa do środy na Mszach świętych porannych i wieczornych. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę od 8:00 do 17:00. Kancelaria parafialna będzie czynna do środy włącznie.

  3. W Wielki Czwartek po Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej odbędzie się spotkanie wielkanocne grup parafialnych w sali teatralnej. Serdecznie zapraszamy: Ministrantów, Lektorów, Asystę Kościelną, Studentów, Bielanki, Scholę Dziecięcą, Chór Parafialny, Koła Różańcowe, Radę Parafialną, Pracowników Sklepiku, Legion Maryi, Kręgi Domowego Kościoła i Rodziny Szensztackie.

  4. Mając świadomość, jak w obecnych czasach bardzo istotne jest wsparcie kapłanów,nasi wierni pragną kontynuować całoroczną modlitwę w intencji księży posługujących w naszej parafii. Każdy kto się zdecyduje na otoczenie jednego z kapłanów swoją modlitwą, będzie zobowiązany do codziennego odmówienia modlitwy „Pod Twoją obronę” przez okres jednego roku. Po zakończeniu Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek wychodząc z kościoła, będziemy mogli wziąć z koszyka obrazek z imieniem i nazwiskiem księdza.

  5. W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego przed niedzielą Miłosierdzia Bożego. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zapraszamy na godzinę 15:00, w Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny po Mszy świętej o godzinie 13:00, a w pozostałe dni po Mszy o godzinie 18:00.

  6. Msza Święta Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6:00 rano. Pozostałe Msze od godz.8:30 w porządku niedzielnym.

  7. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte odprawiamy według porządku niedzielnego.

  8. Przypominamy o obowiązku postu ścisłego w Wielki Piątek i zachęcamy do podjęcia postu w Wielką Sobotę.

  9. W sklepiku parafialnym są dostępne świece „CARITAS” na stół wielkanocny oraz karty świąteczne.

  10. Dzisiaj o godz.19:00 w salce teatralnej odbędzie się katecheza dla dorosłych i młodzieży wprowadzająca w Święte Triduum Paschalne.

  11. Z tyłu Kościoła są do wzięcia gazetki „Dobre Nowiny” z artykułami o św. Janie Pawle II.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:

Jakub Korycki – kawaler z par. tut.

Marta Paterska – panna z par. tut.

Zapowiedź pierwsza