1. Dzisiaj dzieci ze SP nr 28 przystąpią do I Komunii Świętej na Mszy o godz. 10:00. Natomiast dzieci ze SP nr 398 będą tę uroczystość przeżywać za tydzień. W najbliższy piątek o godz. 17:00 zapraszamy je na liturgię sakramentu pokuty i pojednania. Naszych parafian uprzejmie prosimy, aby w najbliższą niedzielę Msze Św. o godz. 10:00 i 13:00 pozostawić dzieciom komunijnym oraz ich gościom, i wyjątkowo tego dnia przyjść do kościoła na inną godzinę.


2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które odprawiamy w naszym kościelecodziennie po Mszy Św. wieczornej.


3. Przyszła niedziela to już Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W najbliższy piątek rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętegoprzygotowującą  nas do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Z tej okazji na stronie internetowej naszej parafii są materiały do pobrania, przygotowane przez Domowy Kościół z Tarchomina. W zakładce Nowenna znajdziemy fragment Słowa Bożego na dany dzień oraz pytania do refleksji osobistej bądź w małżeństwie.


4. Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 15:00 do kościoła.


5. Duszpasterstwo Kobiet zaprasza 21.05 na 4. Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet na Jasną Górę, której hasłem będą słowa Jezusa: „Odwagi! Nie bójcie się!”, a towarzyszyć będzie postać Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej, niezwykłej i odważnej położnej z Auschwitz. Zapisy na stronie www.dzielneniewiasty.pl lub pod nr 607270038.


6. W najbliższym tygodniu w liturgii obchodzimy:
We wtorek – uroczystość Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski


ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:

Artur Babkiewicz – kawaler z par. tut.

Maria Teresa Ziaja – panna z par. Św. Tadeusza w Warszawie

Zapowiedź pierwsza

Jeżeli komuś byłyby znane przeszkody do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi osobami, jest zobowiązany do powiadomienia o tym miejscowych duszpasterzy.