1. Dzisiaj dzieci ze SP nr 398 przystąpią do I Komunii Świętej na Mszy o godz. 10:00 i 13:00. Natomiast za tydzień będziemy przeżywać uroczystość rocznicy I Komunii Św. W najbliższy piątek o godz. 16:30 zapraszamy dzieci klas IV na liturgię sakramentu pokuty i pojednania. Naszych parafian uprzejmie prosimy, aby w najbliższą niedzielę Msze Św. o godz. 10:00 i 13:00 pozostawić dzieciom rocznicowym oraz ich gościom, i wyjątkowo tego dnia przyjść do kościoła na inną godzinę.

  2. Dzisiaj zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania na spotkanie o godz. 15:00 do kościoła.

  3. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy rodziców dzieci wyjeżdżających na letnie kolonie parafialne.

  4. Osoby wyjeżdżające w sobotę na kajaki mają zbiórkę o godz. 8:00 przed kościołem.

  5. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Zesłania Ducha Świętego. W piątek rozpoczęliśmy Nowennę do Ducha Świętego przygotowującą nas do tej uroczystości. Na stronie internetowej naszej parafii są materiały do pobrania, przygotowane przez Domowy Kościół z Tarchomina. W zakładce Nowenna znajdziemy fragment Słowa Bożego na dany dzień oraz pytania do refleksji osobistej bądź w małżeństwie. Za 2 tygodnie uroczystość Trójcy Najświętszej, która kończy okres Komunii Świętej wielkanocnej.

  6. Wyszła inicjatywa od wiernych z parafii, aby od poniedziałku do soboty o godz. 17:00 odbywała się adoracja Najświętszego Sakramentu. Osoby, które chciałyby się włączyć w to dzieło, zapraszamy do zakrystii w, celu zapisania się na listę adorujących.

  7. W najbliższym tygodniu w liturgii obchodzimy wspomnienia:
  • W środę – NMP Wspomożycielki Wiernych
  • W piątek – Św. Filipa Neri, prezbitera

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:

Artur Babkiewicz – kawaler z par. tut.

Maria Teresa Ziaja – panna z par. Św. Tadeusza w Warszawie

Zapowiedź druga

Michał Mikołaj Wasil – kawaler z par. tut.

Anna Agnieszka Wąsik – panna z par. tut

Zapowiedź pierwsza

Piotr Słomka – kawaler z par. tut.

Patrycja Starzec – panna z par. tut.

Zapowiedź pierwsza

Jeżeli komuś byłyby znane przeszkody do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi osobami, jest zobowiązany do powiadomienia o tym miejscowych duszpasterzy.