1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Zesłania Ducha Świętego. Za wspólne odśpiewanie w kościele hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Za tydzień uroczystość Trójcy Najświętszej, która kończy okres Komunii Świętej wielkanocnej. Zbierane będą ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności.

 2. Po wielu latach pracy w naszej parafii odchodzi na emeryturę s. Dorota, której dziękujemy za sumienną służbę w zakrystii na rzecz naszej wspólnot, czystość w kościele, dekoracje oraz zawsze pięknie przyozdobione kwiatami prezbiterium. S. Dorocie składamy serdeczne Bóg zapłać oraz życzymy Bożego błogosławieństwa, świętości, zdrowia i pogody ducha na dalsze lata życia. Zapewniamy również o modlitwie w Siostry Intencji.

 3. W tym tygodniu obchodzimy pierwsze dni miesiąca:
 • w czwartek – o godz. 18:00 Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych (od tego dnia zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych, które będą odprawiane codziennie po wieczornej Mszy św.)
 • w piątek – od godz. 13:00 odwiedziny u chorych w ich domach, a od godz.17:15 możliwość spowiedzi
 • w sobotę – o godz. 8:00 – dodatkowa Msza Św. i adoracja do godz.10:00. Katecheza przed chrztem po Mszy św. o godz. 18:00 w kościele.

 1. Wyszła inicjatywa od wiernych z parafii, aby od poniedziałku do soboty o godz. 17:00 w naszym kościele odbywała się adoracja Najświętszego Sakramentu. Osoby, które chciałyby się włączyć w to dzieło, zapraszamy do zakrystii w celu zapisania się na listę adorujących.

 2. W najbliższym tygodniu w liturgii obchodzimy święta:
 • W poniedziałek – NMP Matki Kościoła
 • W środę – Nawiedzenie NMP
 • W czwartek – Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
 • W sobotę – wspomnienie Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:

Michał Mikołaj Wasil – kawaler z par. tut.

Anna Agnieszka Wąsik – panna z par. tut

Zapowiedź druga

Piotr Słomka – kawaler z par. tut.

Patrycja Starzec – panna z par. tut.

Zapowiedź druga

Jakub Mikołaj Pruszyński – kawaler z par. tut.

Aleksandra Szczepańska – panna z par. NMP Królowej Świata w Warszawie

Zapowiedź druga

Jeżeli komuś byłyby znane przeszkody do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi osobami, jest zobowiązany do powiadomienia o tym miejscowych duszpasterzy.