1. Po Mszach Św. zbierane będą ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

  2. Jutro z racji I poniedziałku miesiąca msza św. za zmarłych. Intencje można podawać w zakrystii.

  3. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte odprawimy w porządku niedzielnym, lecz bez godz. 13:00. Po Mszy Świętej o godzinie 11:30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy, która zakończy się przy kościele drewnianym. Prosimy, aby pierwszy ołtarz przygotowały Koła Różańcowe, Legion Maryi oraz Rodziny Szensztackie, drugi – Służba Liturgiczna (prosimy rodziców, którzy chcieliby pomóc, o zgłoszenie się do zakrystii w czwartek o godz. 9:00), trzeci – Chór, czwarty ołtarz zostanie przygotowany przez pracowników kościoła drewnianego. Dziewczynki z klas 1-5 SP, które chcą sypać kwiaty podczas procesji, zapraszamy na krótką próbę jutro o godz. 16:30. Wiernym, którzy będą tego dnia pobożnie uczestniczyć w Procesji Eucharystycznej, udziela się odpustu zupełnego.

  4. W niedzielę 18 czerwca po Mszy Św. o godz. 10:00, która będzie odprawiona jako dziękczynna za cały rok szkolny, w naszej parafii będzie miał miejsce piknik rodzinny. Zapraszamy na to spotkanie pełne radości i dobrej zabawy. Niech przybędą całe rodziny z dziećmi. Jest to okazja do odnalezienia się w parafii jako wspólnocie rodzinnej, gdzie można pobyć razem i w duchu świętowania przeżyć czas na zabawie, rozmowie i wymianie doświadczeń. Jest to również okazja do lepszego poznania się. Przewidziano wiele atrakcji. Szczególnie pomyślano o dzieciach, dla których zorganizowane jest wiele zabaw. Osoby, które chciałyby pomóc przy poszczególnych stoiskach z atrakcjami dla dzieci, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.

  5. Na stronie internetowej naszej parafii w zakładce Eucharystia jest zamieszczona deklaracja zgłoszeniowa do I Komunii Św., która będzie miała miejsce w 2024 r. Pierwsze spotkanie dla rodziców dzieci klas II odbędzie się w czwartek 15 czerwca o godz. 19:00 w kościele.

  6. Na kolonie parafialne odbywające się w dniach 15-26 lipca jest 1 wolne miejsce. Zapisy u ks. Dariusza.

  7. W najbliższy poniedziałek w liturgii obchodzimy wspomnienie Św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:

Łukasz Piotr Szymański – kawaler z par. tut.

Aleksandra Goll – panna z par. tut

Zapowiedź druga

Jeżeli komuś byłyby znane przeszkody do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi osobami, jest zobowiązany do powiadomienia o tym miejscowych duszpasterzy.