1. Dziękujemy wszystkim za tak liczną obecność na IV parafialnym pikniku, który miał miejsce w ubiegłą niedzielę. Szczególne podziękowania składamy członkom Rady Parafialnej, która wyszła z propozycjami zabaw i warsztatów oraz doprowadziła do ich realizacji. Dziękujemy każdemu, kto ubogacił swo obecnością, zaangażowaniem nasze parafialne świętowanie. Wierzymy, że tego typu inicjatywy i nasz wzajemny wkład będą pomagać wszystkim w budowaniu wspólnoty parafialnej, abyśmy doświadczali, że Kościół jest naszym domem, w którym modli się, uczy, bawi, buduje i wzajemnie kroczy do świętości jedna Boża rodzina.

  2. W czwartek – 29 czerwca, obchodzimy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu zbieramy ofiary na tacę, które zostaną przeznaczone na konserwację Bazyliki Św. Piotra na Watykanie oraz na działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej. W związku z uroczystością można uzyskać odpust zupełnypod zwykłymi warunkami za posługiwanie się dewocjonaliami pobłogosławionymi przez Ojca Świętego lub biskupa, dodając wyznanie wiary. Taki odpust można także uzyskać nawiedzając katedrę, konkatedrę lub bazylikę mniejszą i odmawiając tam Ojcze Nasz i Wierzę.

  3. W niedzielę 2 lipca 2023 r. po wieczornej Mszy Św. w salce teatralnej naszej parafii zostaną zorganizowane konsultacje dla maturzystów dotyczące wyboru kierunków studiów. Konsultacji będą udzielać studenci oraz nauczyciele akademiccy warszawskich szkół wyższych.

  4. W sobotę z racji I soboty miesiąca o godz. 8:00 będzie dodatkowa Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 10:00, a po wieczornej Mszy św. katecheza chrzcielna.

  5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W środę – Św. Ireneusza, biskupa i męczennika