1. W związku z rozpoczynającym się sierpniem, zachęcamy do dobrowolnej abstynencji w intencji naszej Ojczyzny i wszystkich Polaków.

2. Sierpień to czas pielgrzymowania na Jasną Górą. W naszych modlitwach pamiętajmy o pątnikach, którzy z modlitwą w sercach wędrują do Matki Bożej.

3. W środę (2 sierpnia) jest możliwość uzyskania Odpustu Zupełnego, zwanego „Porcjunkuli”. Dla uzyskania odpustu należy nawiedzić katedrę, konkatedrę, bazylikę mniejszą lub kościół parafialny i tam odmówić Ojcze Nasz i Wierzę W Boga.

4. W tym tygodniu obchodzimy pierwsze dni sierpnia:

– w czwartek – o godz.17:30 odprawimy nabożeństwo „Godzina Święta”.

– w piątek – będziemy spowiadać od godz.17:30 oraz udamy się do osób chorych w ich mieszkaniach.

– w sobotę – o godz. 8:00 dodatkowa Msza Św., a po niej adoracja Najświętszego sakramentu do godz. 10:00. Po wieczornej Mszy Św. katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek – Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
  • We wtorek – Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
  • W piątek – Św. Jana Marii Vianneya, prezbitera

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:

Grzegorz Dawidziuk – kawaler z par. NMP Matki Kościoła w Markach

Antonina Maria Kołat – panna z par. tut.

Zapowiedź druga

Jeżeli komuś byłyby znane przeszkody do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi osobami, jest zobowiązany do powiadomienia o tym miejscowych duszpasterzy.