1. We wtorek obchodzimy w Kościele Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a w naszej diecezji równocześnie Uroczystość Matki Boskiej Zwycięskiej, patronki diecezji. Msze święte według porządku niedzielnego. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej Mszy św. Przypominamy, że jest to także 103 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy nawiedzą Konkatedrę i tam pobożnie odmówią Ojcze nasz i Wierzę. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego KEP Biskup Romuald Kamiński zdecydował, aby w naszej diecezji tego dnia, podczas wszystkich Mszy świętych modlić się w intencji ofiar powodzi na Słowenii, a po każdej Eucharystii zorganizować kwestę do puszek na rzecz poszkodowanych podczas kataklizmu, który nawiedził ten kraj.

  2. W tym tygodniu w liturgii mamy wspomnienia:
  • W poniedziałek – Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
  • W czwartek – Św. Jacka, prezbitera