1. W naszej wspólnocie parafialnej witamy Bronisławę ze świeckiego instytutu życia konsekrowanego, która od piątku pełni funkcję zakrystianki w naszym kościele. Życzymy wielu łask Bożych oraz wstawiennictwa bł. Bronisławy w tej posłudze.

  2. Dzisiaj obchodzimy I niedzielę września. Z tej okazji po Mszy Św. o godz. 13:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu. Jutro wieczorem Mszę Św. odprawimy jako zbiorową za zmarłych. Intencje można podawać w zakrystii. W czwartek zapraszamy na nabożeństwo – „Godzina Święta”, które odprawimy o 17:30.

  3. Przed kościołem zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny, a w przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne naszej diecezji.

  4. Od jutra w naszej parafii rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu, która będzie miała miejsce od poniedziałku do piątku w 17:00-18:00 w kaplicy Matki Bożej. Osoby, które już wyraziły chęć dyżurowania w poszczególne dni tygodnia oraz innych chętnych, zapraszamy do zakrystii.

  5. Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Zapraszamy uczniów, rodziców, dyrekcje, nauczycieli, pracowników szkół na Mszę Świętą 10 września o godz. 10:00, w czasie której poprosimy o Boże błogosławieństwo w nowym roku nauki. Poświęcimy również przybory szkolne uczniom klas pierwszych.

  6. Po wakacjach zapraszamy dzieci i młodzież do grup duszpasterskich. Dzieci do śpiewania w naszej scholi, która co niedzielę ubogaca Mszę Św. o godz. 10:00. Więcej informacji u p. organisty. Zapraszamy chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. Bielanki, scholę, ministrantów i lektorów zachęcamy do udziału w Diecezjalnym Zlocie Służby Liturgicznej w seminarium duchownym. Zapisy w zakrystii.

  7. Rodziców dzieci klas 3. szkół podstawowych, które w tym roku mają rozpocząć przygotowanie do pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii, zwanego I Komunią św. zapraszamy na I spotkanie w czwartek 7 września po Mszy Św. wieczornej.

  8. Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie, które odbędzie się w niedzielę 17 września o godz. 15:00 w kościele.

  9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W czwartek – Bł. Ignacego Kłopotowskiego, prezbitera
  • W piątek – Święto Narodzenia NMP

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:

Kamil Szpalerski – kawaler z par. Św. Floriana w Radzanowie

Marta Wyrwał – panna z par. tut

Zapowiedź druga

Jeżeli komuś byłyby znane przeszkody do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi osobami, jest zobowiązany do powiadomienia o tym miejscowych duszpasterzy.