1. Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w środę 8 listopada o godz. 19:00 do kościoła.

 2. W środę, obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to tzw. „święto nakazane”. Wszystkich wiernych obowiązuje udział we Mszy Św., a nie tylko nawiedzenie cmentarza. W naszym kościele Msze będą odprawione w porządku niedzielnym. Zapraszamy do kościoła drewnianego, skąd po Mszy Św. o 12:00 wyruszy na cmentarz procesja z modlitwą za zmarłych.  Mszy i procesji będzie przewodniczył ks. Bp Jacek Grzybowski. 1 listopada w kościele drewnianym będą odprawione dodatkowe Msze Święte o godz. 16:00 i 17:00.

 3. 1 listopada będzie możliwość nabycia zniczy przed kościołem. Dochód ze sprzedaży, jak co roku jest przeznaczony na wyjazd wakacyjny ministrantów, chórku i bielanek.

 4. W czwartek – 2 listopada, obchodzimy Dzień Zaduszny, czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Św. w naszym kościele odprawimy o godzinie 7:00 i 18:00.

 5. W dniach od 1 do 8 listopada istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego dla dusz cierpiących w czyśćcu. Należy być w stanie łaski uświęcającej, nawiedzić cmentarz i odmówić modlitwę za zmarłych.

 6. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy na modlitwę wypominkową za naszych zmarłych. Kartki na wypominki leżą przy wejściu do kościoła. Wypełnione przynosimy do jednego z księży.
 • wypominki jednorazowe (listopadowe) będziemy czytali w dni powszednie w czasie nabożeństw w listopadzie o godz. 17:30.
 • wypominki roczne natomiast, przez cały rok po Mszach Świętych niedzielnych, co drugą niedzielę, poczynając od pierwszej niedzieli listopada.

Dzisiaj oraz w środę – 1 listopada będziemy mogli zgłaszać zmarłych do wypominek listopadowych także klerykom z seminarium duchownego, którzy będą rozlokowani na terenie cmentarza. Od wczoraj do 2 listopada wjazd na teren cmentarza jest niemożliwy. Dotyczy to również osób niepełnosprawnych i inwalidów.


 1. Jeśli ktoś chciałby poświęcić pomnik na cmentarzu, prosimy o podejście do któregoś z kapłanów i umówienie się indywidualnie.

 2. Od przyszłego poniedziałku – 6 listopada adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni będzie miała miejsce w kaplicy przy wejściu do kościoła od poniedziałku do piątku od zakończenia ostatniego pogrzebu do rozpoczęcia Mszy Św. o godz. 18:00.

 3. W tym tygodniu obchodzimy pierwsze dni miesiąca:

– w czwartek – o godz. 18:00 odprawimy Mszę Św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych

– w piątek od godz.17:15 możliwość spowiedzi i wizyta z Komunią Św. u chorych. Po Mszy św. wieczornej katecheza chrzcielna.

– w sobotę o godz. 8:00 – dodatkowa Msza Św. i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 10:00.


 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy wspomnienie:
 • w sobotę – Św. Karola Boromeusza, biskupa