1. Dziś w naszej parafii po raz kolejny gościmy ks. Romana Kota – proboszcza par. MB Pompejańskiej, którą finansowo wspieramy. Ks. Roman wygłosi Słowo Boże. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na budowę kościoła w par. MB Pompejańskiej w Warszawie.

  2. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 zostanie odprawione krótkie Nabożeństwo Eucharystyczne.


  3. Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 19:00 do kościoła.

  4. W przyszłą niedzielę przed kościołem będą zbierane do puszek ofiary z okazji Dnia solidarności z Kościołem prześladowanym.

  5. W dniach od 1 do 8 listopada istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego dla dusz cierpiących w czyśćcu. Należy być w stanie łaski uświęcającej, nawiedzić cmentarz i odmówić modlitwę za zmarłych.

  6. Od jutra adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni będzie miała miejsce w kaplicy przy wejściu do kościoła od poniedziałku do piątku od zakończenia ostatniego pogrzebu do godz. 17:00, a następnie w kaplicy Matki Bożej do rozpoczęcia Mszy Św. o godz. 18:00.

  7. Jutro z racji pierwszego poniedziałku miesiąca Msza Św. wieczorna będzie odprawiona jako zbiorowa za zmarłych. Intencje możemy podać w zakrystii.

  8. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy wspomnienia:
  • w czwartek – Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – tego dnia udziela się odpustu zupełnego tym, którzy nawiedzą katedrę lub konkatedrę i odmówią tam Ojcze Nasz i Wierzę w Boga)
  • w piątek – Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • w sobotę – Św. Marcina z Tours, biskupa – jest to również 105 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Msze Św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 7:00 i 18:00.