1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, stąd przed kościołem zbieramy do puszek ofiary na ten cel.

2. Msze Święte Roratnie odprawiamy w dni powszednie Adwentu o godzinie 7:00. Zapraszamy szczególnie dzieci do budowania naszych duchowych szopek.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je  ks. Jan Ochał z diecezji rzeszowskiej.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 10:00 będziemy modlić się w int. Dariusza z racji jego imienin.

5. Świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – możemy nabywać w naszym sklepiku parafialnym. Są także dostępne poświęcone opłatki na stół wigilijny. Przez cały Adwent przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego możemy wkładać do kosza produkty żywnościowe z długim terminem oraz środki do prania i higieny osobistej, którymi zostaną obdarowani ubodzy z naszej parafii.

6. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z akcji Wirtualna Choinka, w której możemy zakupić prezent dla dzieci z biedniejszych rodzin lub węgiel, aby było im cieplej w Święta. Podpisane prezenty można dostarczać do zakrystii lub kancelarii, a najlepiej do ks. Kamila do piątku 15 grudnia. Szczegóły na: https://www.wirtualnachoinka.pl.

7. W najbliższy piątek – 15 grudnia po Mszy Św. wieczornej odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszamy.

8. W tym tygodniu będziemy obchodzić następujące wspomnienia:
  • w środę – Św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  • w czwartek – Św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła