1. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. Prowadzi je ks. Jan Ochał – kapłan diecezji rzeszowskiej. Nauki potrwają do wtorku na Mszach Św. o godz. 7:00, 18:00 i 19:30. Bardzo prosimy, aby w tych dniach skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania i nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę. W Wigilię nie będzie dodatkowych spowiedników. W ostatnim tygodniu Adwentu zapraszamy na roraty, zwłaszcza dzieci i młodzież oraz tych, którym jeszcze nie udało się na nie przyjść. W przyszłą niedzielę – w Wigilię Narodzenia Pańskiego – nie będzie wieczornej Mszy Św. o godz. 18:00.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10:00 modlimy się w int. ks. Dariusza z racji jego imienin.

3. W najbliższy piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. Świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – możemy nabywać w naszym sklepiku parafialnym. Są także dostępne poświęcone opłatki na stół wigilijny. Przez cały Adwent przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego możemy wkładać do kosza produkty żywnościowe z długim terminem oraz środki do prania i higieny osobistej, którymi zostaną obdarowani ubodzy z naszej parafii.

5. 25 grudnia będziemy przeżywać Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Pasterkęodprawimy o godz. 0:00 (o północy). Na zakończenie chcielibyśmy podzielić się opłatkiem i złożyć sobie wspólnie życzenia. Taca z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Msze Święte zostaną odprawione jak w każdą niedzielę, ale od godziny 8:30. Nie będzie Mszy św. o godzinie 7:00.

6. Niedziela Świętej Rodziny wypadająca 31 grudnia jest dniem, w którym chcemy przypomnieć o pięknie miłości, którą zostaliśmy obdarowani przez Boga. W przeżywaniu daru miłości, kobieta i mężczyzna otrzymali także szczególną pomoc, którą jest sakrament małżeństwa. Wszystkie pary, które chciałyby odnowić przyrzeczenia małżeńskie w tym dniu na Mszy Św. o godz. 11:30, zapraszamy wcześniej do zakrystii lub kancelarii w celu podania swoich danych.

7. Po Świętach chcemy rozpocząć wizytę duszpasterską w naszej parafii. Szczegółowy program zamieszczony jest na naszej stronie internetowej. Porządek wizyty duszpasterskiej w pierwszych dniach:
  • 28 grudnia – ul. Św. Wincentego, Bieruty 18 oraz Podobna
  • 29 grudnia – Horodelska, Rogowska, Rzeszowska, Lidzka, Św. Cecylii, Cmentarna, Obwodowa 6-18