1. Dzisiaj obchodzimy I Niedzielę Adwentu, czyli początek nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego, którego hasło brzmi „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Na naszej stronie internetowej w zakładce „Materiały dla rodzin” umieszczone są katechezy na cały rok, pomagające zgłębić hasło nowego roku. Msze Święte Roratnie odprawiamy w dni powszednie Adwentu o godzinie 7:00, po niej dla dzieci będzie małe co nieco.

2. Jutro Msza Św. wieczorna będzie odprawiona jako zbiorowa za zmarłych. Intencje możemy podawać w zakrystii. W czwartek o 17:30 odprawimy Nabożeństwo „Godzina Święta”, a o godz. 18:00 Mszę Św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Po niej będzie miała miejsce katecheza dla dorosłych pt. „100 pytań do księdza”.

3. Za tydzień obchodzimy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi Na Wschodzie. Dlatego przed kościołem będziemy zbierali do puszek ofiary na ten cel.

4. Świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – możemy nabywać w naszym sklepiku parafialnym. Są także dostępne poświęcone opłatki na stół wigilijny. Przez cały Adwent przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego możemy wkładać do kosza produkty żywnościowe z długim terminem oraz środki do prania i higieny osobistej, którymi zostaną obdarowani ubodzy z naszej parafii.

5. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w piątek 15 grudnia po Mszy Św. wieczornej w salce teatralnej. Ksiądz Proboszcz serdecznie zaprasza na nie członków, a materiały prześle mailem.

6. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z akcji Wirtualna Choinka, w której możemy zakupić prezent dla dzieci z biedniejszych rodzin lub węgiel, aby było im cieplej w Święta. Podpisane prezenty można dostarczać do zakrystii lub kancelarii, a najlepiej do ks. Kamila do piątku 15 grudnia. Szczegóły na: https://www.wirtualnachoinka.pl.

7. Parafia organizuje wyjazd kolonijny dla dzieci i młodzieży w wakacje do Krasnobrodu w dn. 10-21 lipca 2024 r. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń. Zapisy u ks. Dariusza.

8. W tym tygodniu będziemy obchodzić następujące wspomnienia i święta:
  • w środę – Św. Mikołaja, biskupa
  • w czwartek – Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  • W piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Z tej racji nie obowiązuje post. Podczas Mszy Św. o godz. 18:00 dzieci I komunijne otrzymają medaliki.