1. Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 10:00 modlimy się w int. ks. Jacka z racji jego imienin. Obchodzimy również Światowy Dzień Chorego. Na Mszy św. o godz. 11:30 osobom chorym i w podeszłym wieku będzie udzielany sakrament Namaszczenia Chorych. Przed kościołem będziemy zbierać do puszek ofiary na chorych objętych opieką „CARITAS”naszej diecezji.

2. Parafia organizuje wyjazd kolonijny dla dzieci i młodzieży w wakacje do Krasnobrodu w dn. 9 – 20 lipca. Są jeszcze wolne miejsca. Osoby zapisujące się do 20 lutego mają możliwość dofinansowania. Zapisy u ks. Dariusza.

3. Najbliższa środa to już Środa Popielcowa. Rozpoczynamy Wielki Post. Msze święte odprawimy o godzinie 7:00, 18.00 i 19:30. Posypanie głów popiołem odbędzie się na każdej z nich. Obrzęd ten jest zewnętrznym znakiem, że osoby poddające się mu wchodzą na drogę nawrócenia i przemiany serca poprzez pokutę, modlitwę, jałmużnę, inne dobre uczynki i post. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia; pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Podejmijmy jak najgorliwiej przesłanie Wielkiego Postu, abyśmy mogli jak najlepiej wejść w misterium świąt wielkanocnych.

4. Tradycyjne Nabożeństwa Wielkopostne będziemy odprawiać:

– Drogę Krzyżową – w piątki o godzinie 17.15,

– Gorzkie Żale z nauką pasyjną – w niedziele o godzinie 17.15.

1. Po raz kolejny zapraszamy do praktykowania w Wielkim Poście nawiedzania tzw. kościołów stacyjnych. Szczegółowa lista kościołów stacyjnych wraz z programem nabożeństw jest umieszczona na internetowej stronie diecezji warszawsko-praskiej.