1. Osoby które chciałyby włączyć się w grupę wolontariacką w naszej parafii i pomagać osobom starszym, potrzebującym, zapraszamy do zakrystii w celu podania swoich danych.

2. Młodzież ze szkół średnich, która nie ma możliwości uczestnictwa w lekcjach religii, zapraszamy do zakrystii w celu wyrażenia ochoty uczestnictwa w spotkaniach formacyjnych.

3. Pragniemy uporządkować przyjmowanie komunii świętej, dlatego prosimy, aby osoby, które pragną czynić to w postawie klęczącej, podchodziły i klękały na pierwszym stopniu schodów wzdłuż prezbiterium. Kapłan w pewnym momencie podejdzie i udzieli Komunii św.

4. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 18:00 Ks. Proboszcz zaprasza Rodziny Szensztackie na spotkanie wspólnoty w salce teatralnej.

5. Zapraszamy bielanki, na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 do salki teatralnej.

6. Po Mszach świętych przed kościołem będziemy zbierać do puszek ofiary na dzieło misyjne „Ad gentes”.

7. Przy ołtarzu miłosierdzia do kosza można wkładać produkty żywnościowe i chemię dla ubogich z naszej parafii.

8. W sklepiku parafialnym można nabyć świece na stół wielkanocny oraz palemki na niedzielę palmową. Dochód jest przeznaczony na ubogich oraz na letnie kolonie dzieci i młodzieży.

9. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych, które są odprawiane w naszej parafii:
  • Droga Krzyżowa – w piątki o godzinie 17:15,
  • Gorzkie Żale z nauką pasyjną – w niedziele o godzinie 17:15.

1. W tym tygodniu obchodzimy pierwsze dni miesiąca:
  • w piątek od godz.17:15 możliwość spowiedzi. Katecheza przed chrztem po Mszy św. o godz. 18:00 w kościele.
  • w sobotę – nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.
    Najświętsza Maryja Panna obiecała, tym, którzy odprawią nabożeństwo pięciu pierwszych sobót, że będzie towarzyszyć
    w godzinie ich śmierci ze wszystkimi łaskami potrzebnymi do zbawienia. Zechciejmy skorzystać z tego daru, jaki daje nam Niebo –  łaski potrzebne do zbawienia naszej duszy. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie pierwszych sobót miesiąca. Msza Św. o godzinie 8.00,
    po Mszy różaniec i piętnastominutowe rozważanie.