1. Dla SP nr 398 od jutra do środy będą trwały rekolekcje wielkopostne według ustalonego i podanego zainteresowanym  porządku. Dla SP 28 rozpoczną się od V Niedzieli Wielkiego Postu, razem z rekolekcjami dla dorosłych.

2. Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego do kosza można wkładać produkty żywnościowe i chemię dla ubogich z naszej parafii.

3. W sklepiku parafialnym można nabyć świece na stół wielkanocny i palemki na niedzielę palmową. Dochód jest przeznaczony na ubogich oraz na letnie kolonie dzieci i młodzieży.

4. Zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci i młodzieży wyjeżdżającej na kolonie letnie w piątek po Mszy św. wieczornej do salki teatralnej.

5. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych, które są odprawiane w naszej parafii:
  • Droga Krzyżowa – w piątki o godzinie 17:15,
  • Gorzkie Żale z nauką pasyjną – w niedziele o godzinie 17:15.

6. W Wielkim Poście organizowane są różne praktyki pobożnościowe. Szczegóły są na plakatach w gablocie.

7. Wielebni Kapłani, Osoby Życia Konsekrowanego, umiłowani Siostry i Bracia

W środę 13 marca przypada 11. rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę świętego Piotra. Tego dnia o godz. 18:00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie, zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta koncelebrowana w intencji Jego Świątobliwości Ojca świętego Franciszka z udziałem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce Arcybiskupa Antonio Guido Filipazziego oraz Episkopatu Polski. Zapraszam wszystkich do udziału i wspólnej modlitwy.  + Romuald Kamiński

8. Konferencja Episkopatu Polski zaprasza do modlitwy nowennowej w intencji ojczyzny.

W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie, proszę wszystkich o wspólną modlitwę w ważnych dla naszego kraju intencjach. Zapraszam do włączenia się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie mieć miejsce w dniach od 16 do 24 marca 2024 roku, czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym dnia 25 marca. W łączności z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze wznośmy nasze modlitwy do Boga, odmawiając Apel Jasnogórski, a po nim, o godz. 21:20 modlitwy nowennowe, także po każdej Mszy św. Jeśli nie będzie to możliwe, nowennę można odmówić indywidualnie w dowolnym momencie dnia. Układ Nowenny jest bardzo prosty. Wystarczy odczytać intencję na dany dzień i odmówić „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz modlitwę w intencji Ojczyzny, np. autorstwa ks. Piotra Skargi. W naszej parafii będzie odmawiana po każdej Mszy św. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.