1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Palmowąpamiątkę uroczystego wjazdu  Pana Jezusa do Jerozolimy i początku Jego Męki. Rozpoczyna ona czas Wielkiego Tygodnia. Najważniejszą częścią tego czasu jest Triduum Paschalne. To najistotniejszy czas w chrześcijaństwie – Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Rozpoczyna się ono w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej, a kończy  Mszą Świętą w Niedzielę Wielkanocną. Liturgie w naszym kościele będą odprawione w Wielki Czwartek i Piątek o godz. 18:00, natomiast Wigilię Paschalną – najważniejszą Mszę Św. w ciągu roku odprawimy o godz. 20:00. W tych dniach nie odprawia się Mszy porannych. Taca z Liturgii Wielkiego Piątku przeznaczona jest na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

  2. Spowiedź będzie możliwa do środy na Mszach świętych oraz podczas święcenia pokarmów, które jest w Wielką Sobotę od godz. 8:00 do 17:00. Kancelaria parafialna będzie czynna do środy włącznie. 

  3. W sklepiku parafialnym są dostępne świece „CARITAS” na stół wielkanocny oraz karty świąteczne. Dochód, jak i z palem, jest przeznaczony na ubogich oraz na letnie kolonie dzieci i młodzieży. Do środy do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego można wkładać produkty żywnościowe i chemię dla ubogich z naszej parafii.

  4. W Wielki Czwartek po Mszy Wieczerzy Pańskiej odbędzie się spotkanie wielkanocne grup parafialnych w sali teatralnej. Serdecznie zapraszamy: Ministrantów, Lektorów, Asystę Kościelną, Studentów, Bielanki, Scholę Dziecięcą, Chór Parafialny, Koła Różańcowe, Radę Parafialną, Pracowników Sklepiku, Kręgi Domowego Kościoła i Rodziny Szensztackie. 

  5. Nasi wierni pragną kontynuować całoroczną modlitwę w intencji  księży  posługujących w naszej parafii. Po Mszy Wieczerzy Pańskiej wychodząc z kościoła, będziemy mogli wziąć z koszyka obrazek z imieniem i nazwiskiem księdza i codziennie zmówić za niego Pod Twoją obronę.

  6. Przypominamy o obowiązku postu ścisłego w Wielki Piątek i zachęcamy do podjęcia postu w Wielką Sobotę. 

  7. W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego przed niedzielą Miłosierdzia Bożego. W Wielki Piątek i Sobotę zapraszamy na godzinę 15:00, w Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny po Mszy świętej o godzinie 13:00, a w pozostałe dni po Mszy  o godzinie 18:00.

  8. Msza Święta z procesją rezurekcyjną w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00 rano. Pozostałe Msze od godz. 8:30 w porządku niedzielnym. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte odprawimy według porządku niedzielnego. 

  9. W wakacje Ruch Światło-Życie naszej diecezji organizuje rekolekcje dla dzieci i młodzieży w 3 turnusach. Więcej informacji u ks. Kamila.