1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na dzieła charytatywne „Caritas” naszej diecezji. O godz. 15:00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Za odmówienie tej modlitwy w kościele można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

  2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.

  3. Przypominamy o obowiązku spowiedzi i komunii wielkanocnej

  4. W czwartek 11 kwietnia po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na katechezę pt. Spowiedź dzieci.

  5. Jutro obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Serdecznie zapraszamy na tą Uroczystość na godz. 18.00 do Bazyliki Katedralnej na Mszę św. w intencji naszej diecezji i nowo powstających Rad Parafialnych. Zapraszamy członków Rad Duszpasterskich i Ekonomicznych, zespołów synodalnych, liderów wspólnot i grup. Po Eucharystii odbędzie się uroczyste promulgowanie przez Ordynariusza naszej diecezji bp Romualda Kamińskiego Statutów Parafialnych Rad Duszpasterskich i Ekonomicznych. Po Mszy Świętej i akcie podpisania Statutów zapraszamy w imieniu bpa Romualda do wspólnego świętowania w podziemiach katedry. Niech nasze spotkanie i wspólna modlitwa będzie wyrazem dziękczynienia za 32 lata istnienia diecezji warszawsko-praskiej, ogrom łask, jakie otrzymaliśmy od Pana przez te lata i wołaniem o Jego prowadzenie w kolejnych dziesięcioleciach.

  6. W niedzielę 14 kwietnia w Narodowe Święto Chrztu Polski odbędzie się w Warszawie Narodowy Marsz Życia. Swojego błogosławieństwa temu dziełu udzielił m.in. bp Romuald Kamiński, biskup warszawsko-praski. Z naszej diecezji wyruszy marsz po Mszy Świętej o godz. 11 w Katedrze Warszawsko-Praskiej (ok. godziny 12.00). Bliższe informacje na plakacie w gablocie oraz na ulotkach przy wejściu do kościoła.