1. Zachęcamy do uczestnictwa w  nabożeństwach majowych,  które będziemy odprawiać w naszym kościele codziennie o godz. 17:45.

 2. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca.
 • w czwartek o godz. 18:00 odprawimy Mszę św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
 • w piątek spowiedź i Komunia Św. podczas wszystkich Mszy Św.
 • w sobotę o godz. 8.00 – Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz.10:00.

 1. W dniach 1-4 maja będzie miał miejsce I Warszawsko-Praski Festiwal Muzyki Sakralnej MUSICA SACRA. Niezwykłe koncerty, światowej sławy artyści – chóry, soliści, instrumentaliści. Msza Św. inauguracyjna pod przewodnictwem Bp Romualda Kamińskiego odbędzie w środę 1 maja o godzinie 18:00 w naszej katedrze. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

 2. W sobotę 1 czerwca zapraszamy na Pielgrzymkę Rodzin Szensztackich i Kół Żywego Różańca do Gietrzwałdu i Głotowa na Warmii. Wyjazd sprzed naszego kościoła o godz. 6:30. Zapisy w zakrystii do 26 maja.

 3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
 • W poniedziałek – święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
 • W czwartek – wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
 • W piątek – Uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. wg porządku niedzielnego. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne. Kancelaria będzie nieczynna oraz nie będzie katechezy przed chrztem.
 • W sobotę – wspomnienie Św. Floriana, patrona naszej diecezji

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:

Mikołaj Patryk Martowicz – kawaler z par. tut.

Aleksandra Agata Sławińska – panna z par. tut.

Zapowiedź druga

Jeżeli komuś byłyby znane przeszkody do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi osobami, jest zobowiązany do powiadomienia o tym miejscowych duszpasterzy.