1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Zesłania Ducha Świętego. Za wspólne odśpiewanie w kościele hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Za tydzień uroczystość Trójcy Najświętszej, która kończy okres Komunii Świętej wielkanocnej. 

  2. Zachęcamy do uczestnictwa w  nabożeństwach majowych,  które będziemy odprawiać w naszym kościele codziennie o godz. 17:45. Zapraszamy zwłaszcza dzieci I-Komunijne, które będą obchodziły swój Biały Tydzień oraz ich rodziny.

  3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość rocznicy I Komunii Św. W najbliższy piątek o godz. 17:00 zapraszamy dzieci klas IV na liturgię sakramentu pokuty i pojednania. Naszych parafian uprzejmie prosimy, aby w najbliższą niedzielę Msze Św. o godz. 10:00 i 13:00 pozostawić dzieciom rocznicowym oraz ich gościom, i wyjątkowo tego dnia przyjść na Eucharystię na inną godzinę. 

  4. W następny poniedziałek 27 maja po wieczornej Mszy Św. odbędzie się spotkanie dla rodziców klas drugich, których dzieci za rok przystąpią do I Komunii Św. 

  5. W sobotę 1 czerwca zapraszamy na Pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Głotowa na Warmii. Wyjazd sprzed naszego kościoła o godz. 6:30. Zapisy w zakrystii do 26 maja.

  6. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
  • W poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła
  • W czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • W piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:

Mateusz Kirzyński – kawaler z par. tut.

Paulina Świderska – panna z par. tut.

Zapowiedź druga

Marcin Cieloch – kawaler z par. tut.

Katarzyna Zubkowicz – panna z par. św. Kazimierza w Pruszkowie

Zapowiedź druga

Jeżeli komuś byłyby znane przeszkody do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi osobami, jest zobowiązany do powiadomienia o tym miejscowych duszpasterzy.